Kovo pabaigoje darbą pradėjęs policijos virtualus patrulis jau sulaikė pirmuosius prasižengėlius.
Kovo 31 d. socialiniame tinkle „Facebook“ policijos virtualus patrulis paskelbė savo pirmąjį įrašą, pranešdamas apie oficialią savo patruliavimo pradžią elektroninėje erdvėje.
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.
Virtualus patrulis savo įraše teigė, kad jo pagrindinė užduotis bus prevencija prieš nusikalstamas veikas ir administracinius nusižengimus. Policijos departamentas pabrėžė, kad jokiu būdu nesieks riboti žmonių žodžio laisvės, pažadėjo nesikišti į privačius asmenų susirašinėjimus.
Virtualus patrulis pasiteisino
Per kelias savo veiklos savaites virtualus policijos patrulis spėjo išsiaiškinti bent porą sukčiavimo atvejų. Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjo Ramūno Matonio teigimu, buvo nustatytas asmuo, kuris siūlė įsigyti vairuotojo pažymėjimus, nors iš tiesų tik imdavo iš žmonių pinigus.
„Kita pastebėta informacija apie galimus sukčiavimus buvo perduota socialinių tinklų grupių administratoriams, kad jie tokius sukčiaujančius asmenis pašalintų iš savo grupių“,– pasakojo R. Matonis.
Policijos departamento duomenimis, nustatyti keli atvejai dėl neapykantos kurstymo, jie buvo perduoti į teritorinį policijos komisariatą tolimesniam nagrinėjimui.
R. Matonis atkreipia dėmesį, kad virtualus policijos patrulis gauna daug informacijos iš žmonių, daugiausia – dėl sukčiavimų, neapykantos kurstymo, gauta informacija yra nuolat tikrinama.
Kaip vyksta patruliavimas?
Pasak policijos generalinio komisaro Renato Požėlos, kol kas virtualų patruliavimą atlieka trys pareigūnai.
Jie 24 valandas per parą stebi skelbimus su pasiūlymais įsigyti kontrabandinių cigarečių, alkoholio ar narkotinių medžiagų. Taip pat neapykantą kurstančius komentarus, kurie siekia susidorojimo su kitais asmenimis, siūlymus nusipirkti vairuotojo pažymėjimą, techninę apžiūrą ir pan. Patrulis siekia atpažinti ir siūlymus apsipirkti netikrose e. parduotuvėse ar investuoti į įvairias įtartinas e. platformas.
Pamatęs galimą nusižengimą, patrulis viešai ir privačia žinute socialiniame tinkle „Facebook“ įspėją nusižengusį asmenį, atsiunčia e. laišką iš e. pašto virtualus.patrulis@policija.lt bei visą medžiagą perduoda teritoriniam policijos padaliniui.