Prieš keletą dienų Indijos žiniasklaidoje nuskambėjo naujiena, nustebinsianti ne vieną iš mūsų. Šalis planuoja uždrausti viską, kas susiję su kriptovaliutomis – naujasis draudimas neleis turėti, kasti ar kitaip jomis disponuoti. Už šių draudimo nesilaikymą numatyta ne tik piniginė bauda bet ir baudžiamoji atsakomybė. Jei šie draudimai įsigalios, jis bus griežčiausi visame pasaulyje.
Tiesa, tai jau ne pirmas kartas, kai pasigirsta kalbos apie Indijoje planuojamus įvesti ribojimus bet kokioms skaitmeninėms valiutomis. Neatskleisti šaltiniai teigia, kad praktiškai teliko vienas žingsnis iki ribojimų įvedimo. Jei ši informacija pasitvirtins, Indija taps pirmoji didžioji ekonomika, paskelbusi kriminalizavusi kriptovaliutas. Prieš keletą metų netgi buvo pasirodę siūlymai kriptovaliutomis prekiaujančius asmenis nuteisti kalėti iki 10 metų.
Indijos vyriausybė nedetalizuoja, kodėl planuoja uždrausti bet kokius veiksmus susijusius su kriptovaliutomis. Viena iš versijų – dauguma Indijos valdžios atstovų mano, kad kriptovaliutos yra tarsi „Ponzi“ schema, surenkanti, o po to pasisavinanti pinigus iš investuotojų. Tuo metu Indijoje veikiantys bankai įsitikinę, kad kriptovaliutos gali sukelti finansų rinkų nestabilumą.
Remiantis kitų šalių pateikiama informacija, didžioji dalis kriptovaliutomis vykdomų operacijų susijusios su kriminaliniu pasauliu. Dažnu atveju kriptovaliutomis atsiskaitoma už negalias veiklas – Australijoje net 60 % tokių transakcijų įvyksta būtent kriptovaliutomis. Nigerijos vyriausybė taip pat savo šalies bankams neseniai uždraudė turėti bet kokių sąsajų su kriptovaliutomis.
Kaip bebūtų, Indijos vyriausybė ne viena tokia pasaulyje, kuri norėtų uždrausti gyventojams bei įmonėms disponuoti kriptovaliutomis. Jei Indijos vyriausybė įves sankcijas savo šalies gyventojams, labai tikėtina, kad po kurio laiko atsiras ir daugiau pasaulio ekonomikų, kurios paseks Indijos pavyzdžiu. Nepaisant Indijos vyriausybės planuojamų įvesti sankcijų, šalies gyventojai aktyviai dalyvauja kriptovaliutų prekyboje. Praėjusį mėnesį Indijos piliečiai įvykdė kriptovaliutų operacijų už apytiksliai 1,17 milijardo eurų.