Telefonų atsparumas dulkėms ir vandeniui kelia daug diskusijų, o ypač daug dėmesio sulaukia tai įrodantis IP68 sertifikatas. Dauguma flagmanų turį šį sertifikatą, kas teoriškai parodo, kad telefonas yra kokybiškai surinktas bei tarnaus ne vienerius metus – jam nebus baisi drėgmė ar dulkės jūsų kišenėse. Tačiau yra ir kita medalio pusė, – jei įrenginys visi bus sušlapintas jam garantija nebus taikoma, tad iš dalies IP68 sertifikavimas netenka prasmės. Nors gamintojas teigia, kad prietaisas atsparus vandeniui, bet patekus drėgmei į telefono vidų ir jam sugedus įrenginys pripažįstamas negarantiniu ir neremontuojamas.
Turbūt ne vienam skaitytojui puikiai pažįstama situacija, kai plaukiant baidare upėje telefonas išslysta iš rankų ir nuskęsta. Tada tenka atsisveikinti su savo mylimu telefonu bei, žinoma, nuotraukomis. Panaši situacija nutiko Kanadoje, kai viena moteris pramogaudama ant vandens pametė „iPhone 11“ telefoną ežere. Nelaimingas atsitikimas įvyko viduryje ežero – toje vietoje yra nemažas gylis ir telefoną rasti be specialios įrangos praktiškai neįmanoma. Tad moteriai neliko nieko kita, kaip tik atsisveikinti su savo mylimu telefonu. Kaip ir daugelis mūsų, po šio įvykio nukentėjusioji moteris įsigijo kitą egzempliorių, o dalį duomenų pavyko atkurti iš atsarginės „iCloud“ duomenų kopijos.
Ir štai šioje istorijoje įvyko netikėtas likimo posūkis. Nardymo entuziastas Clayton Helkenberg su savo žmona nardydamas Harrison Lake tvenkinyje rado nuskendusį „iPhone 11“ telefoną, kuris priklauso būtent tai moteriai, kuri jį ir pametė. Įrenginys ežero dugne praleido net 6 mėnesius. Na, o dabar įdomiausia istorijos dalis – nuvalius dumblius ir purvą bei išdžiovinus nelaimėlį „iPhone 11“, jis įsijungė bei netgi leido susisiekti su šio skenduolio savininke ir susitarti dėl grąžinimo.
Tiesa, radus telefoną jį nebuvo bandomas iškart įjungti. Pirma „iPhone 11“ buvo dezinfekuotas ir patalpintas į vonelę su silikono užpildu kad ištrauktų visą drėgmę. Po „Spa“ procedūrų „iPhone“ sėkmingai įsijungė. Nors garsiakalbis jau nebeveikė, bet, kaip bebūtų keista, telefono akumuliatoriaus įkrovos lygis siekė net 96% procentus. Rasti skenduolio savininkę pavyko pasinaudojus telefono SIM kortelėje esančia informacija. Perdėjus jame esančią SIM kortelę į kitą telefoną, rastais numeriais pavyko susisiekti su šį „iPhone 11“ pametusia moterimi.
Primename, kad „iPhone 11“ turi IP68 atsparumo sertifikatą, o tai reiškia kad įrenginys po vandeniu 2 m gylyje gali išbūti ne ilgiau nei 30 minučių – teoriškai, įrenginys turėtų nepatirti vandens prasisunkimo tik griežtai laikantis šių sąlygų. Šiuo atveju telefonas po vandeniu išbuvo visus 6 mėnesius ir po to sėkmingai įsijungė, kas liudija apie tai, jog „Apple“ įrenginiai yra kur kas kokybiškesni, nei sako teorija. Bet kurio atveju mes nerekomenduojama panašaus eksperimento atlikti namie.
Ežeras, kuriame buvo rastas nuskendęs telefonas „iPhone 11“, giliausioje vietoje gylis siekia apie 279m. Kai kurios vietose yra ženkliai seklesnės, gylis šiose vietose siekia apie 2–3 metrus. Kaip manoma, „iPhone 11“ visus 6 mėnesius praleido apie 2 m gylyje, drumstame ežero dugne.
Nardytojas Helkenberg jau daugybę metų nardo šiame ežere ir iš dugno trauke įvarius rastus daiktus, taip prisidėdamas prie ežero ekosistemos švaros palaikymo. Tiesa, šis jis daiktus traukia tik seklesnių šio ežero vietų. Jis su žmona turi net „Youtube“ kanalą, pavadinimu „Aquatic Monkey“, kuriame talpina vaizdo įrašus, ką pavyko ištraukti iš ežero dugno. 2020 šis nardytojas ežero dugne rado 100 porų saulės akinių, 26 išmaniuosius telefonus, o 2021 metais jau spėjo rasti 35 poras saulės akinių, 5 telefonus ir 1 „GoPro“ kamerą.