Mokslininkai tvirtina, kad medicinos pažanga ir tinkamas gyvenimo būdas leis gyventi gerokai ilgiau nei iki šiol . Būtent dėl to medicinos prietaisų pramonei prognozuojamas tikras aukso amžius. Pasaulinės medicinos prietaisų rinkos augimą ypač skatina didėjantis lėtinių ligų paplitimas ir joms diagnozuoti, sekti bei gydyti reikalingų technologiškai pažangių medicinos prietaisų poreikis, rašoma pranešime.
„Fortune Bussiness Insights“ atlikto medicinos prietaisų rinkos tyrimo duomenimis, 2018 metais pasaulyje lyderiaujanti JAV rinka buvo vertinama 425.50 milijardų JAV dolerių, o 2026 m. prognozuojama jos vertė sieks 612.70 milijardų JAV dolerių. Remiantis „MedTech Europe“ ataskaita, nuo 2010 m. Europos medicinos prietaisų rinkos metinis augimo tempas svyruoja nuo 2,6 iki 9,3%. 2019 m. Lietuvos medicinos prietaisų rinkos vertė siekė 31 mln. eurų ir sudarė 11 Eur vienam gyventojui.
„MedTech – ateities technologijos, kurioms gimti reikia tarpdisciplininių technologinių, medicininių kompetencijų irišskirtinės infrastruktūros. Džiugu, kad Lietuvos startuoliai ir patyrusios įmonės vysto itin aukštos pridėtinės vertės produktus ir taip stiprina ne tik MedTech pramonę, bet ir stiprų gyvybės mokslų sektorių turinčios šalies įvaizdį“, – sako Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) vadovas Gintas Kimtys.
Lietuvoje kuriama robotinė sistema kraujagyslių chirurgijai, 3D ortopediniai skanuokliai, infuziniai siurbliai, naudojami medicinos srityse, kur būtinos labai tikslios vaistų dozės ir kita inovatyvi įranga Vieni skirti diagnozuoti ligas, stebėti jų eigą ir gydyti, kiti – nustatyti bei kompensuoti negalias ar traumas. Nesvarbu, kas gaminama: rentgeno aparatai, kontaktiniai lęšiai, ortopediniai įtvarai ar bioniniai protezai – visi medicinos prietaisai turi atitikti jiems keliamus reikalavimus ir būti sertifikuoti.
Kaip pastebi projekto „Gyvybės mokslų industrijos plėtros skatinimas“ komanda, pirmą kartą sertifikavimui besiruošiančioms įmonėms ši procedūra tampa tikru iššūkiu. Todėl, siekdama startuoliams bei verslo atstovams padėti pasiruošti sklandžiam medicinos prietaisų sertifikavimui, kovo 23-24 d. MITA kviečia į renginį „Fundamentals of Medical Device Sertification“. Jo metu išgirsite sertifikavimo ekspertus: „be-on-Quality“ atstovą Stefan Bolleininger (Vokietija), UAB „Sertika“ licencijavimo ir sertifikavimo ekspertę Vilmą Bendžiuvienę ir sertifikavimo kelią praėjusių įmonių atstovus. Jų patirtis ir rekomendacijos labai praverčia tiems, kam sertifikavimo procesas dar prieš akis.