Lietuvoje startavo penktasis moterų persikvalifikavimą skatinančios programos „Women Go Tech“ sezonas. Jo metu karjeros pokyčių sieks rekordinis skaičius – 260 – dalyvių, kurių mentoriais tapo daugiau nei 200 IT bei inžinerijos srities specialistų. Organizatorių teigimu, programos augimą paspartino pandemijos iššūkiai skatinantys moteris imtis pokyčių, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Šiemet norą siekti karjeros pokyčių išreiškė per 1000 kandidačių. Programai persikėlus į virtualią erdvę, Lietuvoje užgimusi iniciatyva patraukė net tik užsienyje gyvenančių lietuvių, bet ir pačių užsieniečių dėmesį. Prie penktojo sezono jungiasi ugdytinės iš Danijos, Vokietijos, Baltarusijos, JAV, o tarptautinę „Women Go Tech“ bendruomenę papildė ir mentorystę Lietuvoje pasirinkę užsienio kompanijų specialistai. Atsižvelgę į daugiakalbę bendruomenę ir technologijų sektoriuje kandidatams keliamus reikalavimus, programos organizatoriai penktąjį sezoną pasitinka nebe lietuvių, o anglų kalba.
Mentorių padedamos, programoje „Women Go Tech“ dalyvaujančios moterys gilins savo žinias bei įgūdžius, reikalingus profesiniam tobulėjimui ir įsitvirtinimui technologijų sektoriuje. Daugiausiai dalyvių šiemet rinkosi tobulinti žinias UX („User Experience“, liet. naudotojo patyrimo) bei UI („User Interface“, liet. naudotojo sąsajos) srityse, taip pat duomenų analitikos, IT projektų valdymo bei kitose technologinėse kryptyse. Atsižvelgiant į kasmet augančią programos mentorių bendruomenę, penktojo sezono metu itin daug dėmesio bus skiriama ir profesionalų, tapusių mentoriais, mokymams.
Anot „Women Go Tech“ vadovės Ūlos Pociūtės, programos augimą lemia sparčiai augantis technologijų sektorius, o šiemet prie didesnio dalyvių susidomėjimo prisidėjo ir pandemijos sukelti iššūkiai.