„Facebook“ įkūrėjas Markas Zuckerbergas paskelbė, kad socialinis tinklas neberekomenduos politinių ir pilietinių grupių socialinės platformos vartotojams.
Socialinių tinklų kompanija spalį, artėjant prezidento rinkimams, pareiškė, kad laikinai sustabdo politinių grupių rekomendacijas JAV vartotojams. Dabar pareišta, kad tai taps nuolatiniu dalyku ir jie išplės šią politiką visame pasaulyje.
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.
Naujienų svetainė „The Markup“ pranešė, kad šis žingsnis įvyko praėjus dienai po to, kai demokratų senatorius Edas Markey parašė M. Zuckerbergui prašydamas paaiškinti pranešimus, taip pat sakydamas, kad Facebook‘as nesugeba nustoti rekomenduoti politinių grupių savo platformoje. Jis pavadino Facebook‘o grupes „neapykantos kurstymo grupėmis“ ir pažymėjo, kad jose žmonės ir suplanavo sausio 6-osios riaušes JAV Kapitolijuje.
„Facebook‘as teigia neleidžiantis savo platformoje egzistuoti pavojingiems grupių puslapiams, organizuojantiems ir koordinuojantiems smurtines ir antidemokratines pastangas, tačiau jis juos REKOMENDUOJA, – E. Markey paskelbė socialiniame tinkle Twitter. – Panašu, kad Facebook‘as nesugebėjo laikytis įsipareigojimo nustoti rekomenduoti politines grupes“.
Trečiadienį, konferencinio pokalbio metu kalbėdamas su analitikais apie Facebook‘o pajamas, Zuckerbergas sakė, kad bendrovė „toliau tobulina to veikimą“.
Facebook‘o grupės yra bendruomenės, kurios formuojasi dėl turimų bendrų interesų. Viešas grupes matyti, ieškoti ir prie jų prisijungti gali visi, kurie turi paskyrą Facebook‘e.
Kelios kontrolierių ir advokatų grupės ragino Facebook‘ą apriboti algoritminių grupių rekomendacijas.
Jie teigė, kad kai kurios Facebook‘o grupės buvo naudojamos kaip erdvės klaidingai informacijai skleisti ir ekstremistų veiklai organizuoti.
Zuckerbergas taip pat sakė, kad Facebook‘as svarsto, kaip sumažinti politinio turinio kiekį vartotojų naujienų kanaluose.