Jau 20 metų kompanija „Google“ laikosi tradicijos ir kasmet paskelbia tendencingiausių 2020 m. užklausų sąrašą, atskleidžiantį, kokie įvykiai, žmonės, filmai, muzikos atlikėjai labiausiai patraukė vartotojų dėmesį Lietuvoje per pastaruosius 12 mėnesių, rašoma pranešime.
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.
Esminiai pastarųjų metų momentai bei tendencingiausios paieškos yra susijusios su pasaulį sukausčiusia pandemija bei pasikeitusia kasdienybe. Rezultatų suvestinė rodo, jog lietuvius labiausiai domino koronaviruso, atvejų statistikos, kaip gyvena Nemenčinė, nuotolinio darbo, mokymosi temos. Daugelis vartotojų ieškojo vaizdo konferencijos platformos „Zoom“, nuotolinės mokymosi sistemos „EDUKA klasė“, paciento sveikatos sistemos „Esveikata“.
Šiemet daugiau laiko praleidžiant namuose, ėmėme daugiau gaminti, todėl vienomis tendencingiausių paieškų tapo receptai. Lietuviai ieškojo informacijos, kaip pasigaminti tinginį, bananų duoną, sausainius ar cepelinus. Taip pat „Google“ žmonės ieškojo kaip deklaruoti pajamas, pasigaminti veido kaukę, Velykų periodu – kaip dažyti kiaušinius. Pandemijos fone lietuviai žiūrėjo įvairius filmus bei serialus. Populiariausia filmo paieška – 2011-ųjų drama apie plintantį nežinomą virusą „Užkratas“, serialas „Pinigų namai“ ir lietuviškas filmas „Tobulas pasimatymas“.
Didelio lietuvių dėmesio sulaukė šiemet į „Eurovizijos“ dainų konkursą neišvykusi grupė „The Roop“ ir jos atlikėjas Vaidotas Valiukevičius. Būtent ši grupė 2020-ais metais buvo labiausiai ieškoma lietuvių vartotojų, nuo kurios nedaug atsiliko atlikėjai Monika Liu ir OG version.
Tendencingiausių žinomų žmonių paieškų viršūnėje atsidūrė naujai išrinktas JAV prezidentas Joe Biden, kadenciją baigiantis Donald Trump ir Šiaurės Korėjos politikas Kim Jong Un. Taip pat lietuvius sudomino nauja pramogų pasaulio pora – Viktorija Siegel ir Laurynas Suodaitis.
Kaip ir kasmet, lietuviai domėjosi politika bei rinkimų tema tiek Lietuvoje, tiek už Atlanto. Vytautas Landsbergis, Aurelijus Veryga, Evelina Dobrovolska ir paieškoje vedami raktažodžiai „Kaip balsuoti“, „US rinkimai“ buvo vieni tendencingiausių besibaigiančiais metais.