Iki 2050 m. nusibrėžusi tapti pirmuoju pasaulyje neutralaus poveikio klimatui žemynu, Europa parodė aiškų apsisprendimą žengti keliu, kurį numato veiksmų gairės, apibrėžtos Europos žaliajame kurse. Nors perspektyva atrodo labai tolima, tačiau, ekspertų įsitikinimu, yra esminiai klausimai, į kuriuos Lietuva turėtų ieškoti atsakymų neatidėliodama vėlesniam laikui, rašoma pranešime.
Tokios pozicijos laikosi ir Kauno technologijos universitetas (KTU), kuris lapkričio 13 dieną (penktadienį) rengia tradicinę konferenciją „Lietuvos mokslas ir pramonė 2020“ ir kviečia sprendimų priėmėjus, pramonės ir verslo įmonių atstovus, akademinės bendruomenės narius diskutuoti apie laukiamus pokyčius, pereinant prie tvarios ekonomikos. Šių metų tema konferencijos tema – „Transformuojame pramonę tvariai ateičiai“.
Iniciatyvą ieškoti dialogo atliepė Europos Komisijos, LR Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, Lietuvos pramonininkų konfederacijos, Lietuvos energetikos instituto ir kitų institucijų atstovai, sutikę dalyvauti renginyje ir pasidalinti įžvalgomis.
Dėl susiklosčiusių aplinkybių ilgametes tradicijas puoselėjantis mokslo renginys „Lietuvos mokslas ir pramonė 2020“ šiemet vyks virtualiai. Pasak konferencijos organizatorių, tai puiki proga ištransliuoti ekspertų idėjas platesniu mastu, kad šias išgirstų ne tik verslo ir akademinis pasaulis, tačiau ir plačioji visuomenė.