Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) ketvirtą kartą skelbia idėjų atrankos konkursą „Ieškomas inovatorius!“, skirtą visiems, turintiems idėjų dėl verslo, grindžiamo inovacijomis ir naujausiomis technologijomis, kūrimo. Perspektyviausi dalyviai turės galimybę įsteigti technologines įmones ir gauti MITA projekto „InoSpurtas“ ekspertų paslaugas, užtikrinančias spartesnį produktų patekimą į rinką, rašoma pranešime.
Asociatyvi nuotr.
„Konkurso dėka sėkmingai įsteigtos jau 47 technologinės įmonės, kuriančios inovatyvius, aukštos pridėtinės vertės produktus, todėl skatiname visus, turinčius idėjų, nepraleisti šios progos – tai puiki galimybė sukurti visiškai naują arba iš esmės patobulinti jau esamą produktą, sprendžiantį visuomenės, mokslo ar verslo problemas ir taip gerinantį mūsų kasdienybę“, – teigia MITA vadovas Gintas Kimtys.
Idėjų skaičius neribojamas
Konkursas orientuojasi į tris tikslines grupes: jaunus žmones su inovatyviomis idėjomis ir pradedančius ar pažengusius startuolius, mokslininkus, siekiančius komercializuoti išradimus ir inovacijas, bei smulkųjį ar vidutinį verslą, kuriam būtų aktualu plėtoti technologijas.
Paraiškų skaičius neribotas, tad jų galima pateikti tiek, kiek dalyvis turi idėjų, kviečiami dalyvauti visi, kurie turi įdomių verslo sumanymų, kurių iki šiol nedrįso realizuoti. Paraiškas galima pateikti iki 2020 m. gruodžio 15 d. Pateiktas idėjas vertins ne mažiau kaip 3 kompetentingi ekspertai pagal šiuos kriterijus: idėjos inovatyvumą ir išskirtinumą, jos galimą naują pritaikymą; mokslinių rezultatų naudojimą; vartotojų poreikių tenkinimą; naujų vartotojų, rinkų sukūrimą; technologijos konkurencinį pranašumą; produkto gamybos kaštų racionalumą; finansinį pagrindimą; galimybę patentuoti ar registruoti produkto dizainą. Teikiamos idėjos turi atitikti Sumanios specializacijos teminius prioritetus.
Galimybės perspektyviausiems dalyviams
Atrinktų idėjų autoriai galės įsteigti įmonę, kuri gaus MITA projekto „InoSpurtas“ konsultacines paslaugas. Atsižvelgiant į tai, kad pradedantieji verslininkai neišvengiamai daro klaidų, penkiems perspektyviausiems bus priskirti patyrę verslo konsultantai, kurie profesionalių konsultacijų dėka šių klaidų kiekį sumažins bei užtikrins spartesnį naujo produkto patekimą į rinką. Startuoliai turės galimybę prisistatyti MITA renginių metu, dalyvauti organizuojamose parodose. Tuo pat metu startuoliai galės pasinaudoti ir kitomis MITA inovacijų paramos priemonėmis bei gauti finansavimą inovatyvioms idėjoms įgyvendinti.
Startuoliams suteikiamos konsultacijos apie verslo plano parengimą, technologijos vystymo, rinkodaros, intelektinės nuosavybės valdymo klausimais. Paskirti mentoriai atliks finansavimo šaltinių, partnerių ir investuotojų paiešką, padės išbandyti sukurtus sprendimus ir patikrinti praktinį jų veikimą.