Spalio 8 d. startuoja pirmasis Lietuvoje „GovTech Co-Create Accelerator“, kurio metu 9 atrinktos komandos kurs ir tobulins naujus technologinius sprendimus, skirtus efektyvinti ir inovuoti viešojo sektoriaus institucijų darbą bei spręsti socialinius iššūkius. Startuoliams ir IT įmonėms 10 savaičių trukmės akceleratoriuje teiks pagalbą ne tik inovacijų ekspertai, bet ir pačios valstybinės institucijos, kurios noriai įsitraukia į sprendimų kūrimą.
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.
„GovTech Co-Create Accelerator“ – tai „GovTech Laboratorijos“, veikiančios Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūroje, organizuojamos „Iššūkių serijos“ iniciatyvos dalis, kuri sukurs sąlygas testuoti, vystyti ir komercializuoti produktus, galinčius optimizuoti viešojo sektoriaus institucijų darbą bei spręsti socialines problemas. Šiemet iniciatyvoje dalyvauja ir iššūkius pasiūlė Ryšių reguliavimo tarnyba, Aplinkos ministerija, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnyba, Statistikos departamentas, Vilniaus visuomenės sveikatos biuras, Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba, Migracijos departamentas ir Lietuvos oro uostai.
Institucijų iššūkiams spręsti sulaukta beveik 100 komandų pasiūlymų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš viso pasaulio – Jungtinės Karalystės, Suomijos, Latvijos, Lenkijos, Vokietijos, Belgijos, Čekijos, Vengrijos, Rumunijos, Turkijos, Ispanijos ir Kanados. Iš komandų, pasiūliusių sprendimus, dalyvauti akceleratoriuje turės galimybę 9 atrinkti startuoliai ir IT įmonės: „Oxylabs“, „Algoritmų sistemos“, „Darom“ iniciatyvos komanda, „Vistalworks“, KTU mokslininkų komanda, „Green Thyme“, „Codami“, „Neurotechnology“ ir „Innerbox“.
„Pasirinkome mūsų programos akceleratorių pavadinti „GovTech Co-Create Accelerator“ neatsitiktinai – mintį davė rugsėjo pradžioje pristatyta nauja nacionalinė šalies pristatymo užsienyje strategija „Lithuania Co-Create“, kurioje GovTech sritis išskirta kaip viena iš prioritetų. Ir mūsų komanda tvirtai tiki bendru atviros inovacijoms valstybės kūrimu – turime bendradarbiauti tiek su viešuoju, tiek su privačiu sektoriumi, tiek su akademine bendruomene, tiek su nevyriausybinėmis organizacijomis, kad visapusiškai išspręstume ne tik viešojo sektoriaus, bet ir socialines problemas. Puikus to pavyzdys – institucijų inicijuotas neapykantos kalbos arba nelegalaus turinio aptikimas „lietuviškame“ internete. Džiaugiamės, jog siekiama išspręsti tokias visuomenei svarbias problemas“, – teigia „GovTech Laboratorijos“ projekto vadovė Arūnė Matelytė.
„Džiaugiamės, jog Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra gali pasiūlyti unikalią, Lietuvoje precedento neturinčią „GovTech Co-Create Accelerator“ programą, kuri suteiks galimybę inovatyvioms įmonėms, startuoliams ir institucijoms bendrai kurti pažangiausias technologijas, pritaikomas viešajame sektoriuje. Manome, jog ši programa padrąsins ir daugiau įmonių bei institucijų pasiryžti bendradarbiauti ir kartu kurti inovacijas“, – tikino Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros vadovas Gintas Kimtys.
Akceleratoriaus veiklas užbaigs gruodžio 8 d. vyksiantis „GovTech Demo Day“ renginys, kuriame komandos pristatys savo sprendimus inovacijų bendruomenei, viešojo sektoriaus institucijoms ir potencialiems investuotojams.
„GovTech laboratorija“ siekia paskatinti inovatyvių, naujų technologinių sprendimų kūrimą bei pritaikymą viešajame sektoriuje, taip užtikrinant didžiausią naudą ir teigiamą socialinį pokytį visuomenėje bei efektyvinant veiklą viešajame sektoriuje.