Praėjus maždaug trejiems metams po to, kai „Apple“ pašalino RSS programas „Feedly“ ir „Inoreader“ iš Kinijos „App Store“, dabar ji padarė tą patį su „Fiery Feeds“ ir „Reeder“. Abiem atvejais tai greičiausiai įvyko dėl Kinijos vyriausybės reikalavimo. Kinija naudoja tai, kas bendrai vadinama Didžiąja Kinijos užkarda, blokuodama žiniatinklio turinį, kurio nenori, kad skaitytų jos piliečiai, įskaitant kritiką vyriausybei.
Du būdai, kaip Kinijos piliečiai tai apeina, yra naudojant VPN programas ir RSS skaitytuvus. Kinija sustabdė abu veiksmus, privertus „Apple“ pašalinti daugiau nei 400 VPN programėlių ir dvi populiarias RSS programas. Keista yra tai, kad vyriausybė nustatė visišką VPN programų draudimą, bet RSS programėles šalina pasirinktinai.
„South China Morning Post“ praneša, kad „Apple“ viešai nepaaiškino savo naujausių veiksmų, tačiau abu paveikti kūrėjai griežtai teigia, jog tai įvyko dėl vyriausybės reikalavimo.
„Fiery Feeds“ ir „Reeder“ socialiniame tinkle „Twitter“ pripažino, kad jų „iOS“ programos Kinijoje buvo pašalintos. Jie citavo 2017 m. „Inoreader“ - kitos populiarios RSS tarnybos - tweetą, kuriame paskelbė „Apple“ laišką, kad jos programa buvo pašalinta Kinijoje, nes joje buvo turinio, kuris yra neteisėtas šalyje. „Inoreader“ teigė, kad jų paslauga buvo užblokuota šių metų balandį.
„Apple“ buvo pakartotinai kritikuojama dėl kapituliacijos Kinijos vyriausybei žmogaus teisių klausimais. „Apple“ dėl šių veiksmų vadovaujasi teiginiu, kad: ji atitinka kiekvienos šalies, kurioje veikia, vietinius įstatymus. Kupertino įmonė palaipsniui mažina priklausomybę nuo Kinijos kaip gamybos centro, tačiau šalyje vis dar yra pagaminama daugybė „iPhone“.