Ar valstybės ir jų valdžios yra pajėgios išspręsti klimato kaitos problemas? O gal tai turėtų padaryti startuoliai? Kaip technologijos įgalina žmones efektyvesnei demokratijai ir kaip jos galėtų keisti viešąjį sektorių? Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) organizuojama konferencija „GovTech Week“, vykstanti rugsėjo 7-11 d., kviečia nagrinėti aktualiausius visuomenės gerovės ir GovTech inovacijų ekosistemos klausimus, rašoma pranešime.
Asociatyvi nuotr.
Kuo įdomi „GovTech Week“ virtuali konferencija? Tai 5 dienų trukmės renginių ciklas, skirtas kiekvieną savaitės dieną apžvelgti vis kitą visuomenei aktualią temą.
Pirmoji tema – Europos žaliasis kursas – aptarė startuolių ir valstybių vaidmenį kovojant su klimato kaita bei kuriant tvaresnę ir žalesnę ateitį.
Antradienį renginio organizatoriai kviečia permastyti viešųjų paslaugų teikimą – kaip turėtų atrodyti modernus viešas sektorius XXI amžiuje ir ko valdžios galėtų pasimokyti iš startuolių?
Trečiąją renginių ciklo dieną bus nagrinėjamos technologijų galimybės politikos formavime: kaip balansuoti tarp galimybės panaudoti kuo daugiau atvirų duomenų ir netapti visa stebinčia valstybe?
Ketvirtoji tema – itin aktuali pastarųjų įvykių pasaulyje kontekste: skaitmeninės demokratijos kūrimas ir technologijos, kurios įgalina piliečius bendrauti ir organizuoti judėjimus net tada, kai šalyje išjungtas internetas.
Penktoji virtualios konferencijos diena bus skirta tarptautinei GovTech bendruomenei ir startuoliams, kurie pristatys krizės akivaizdoje sukurtus sprendimus, skirtus kovai su koronaviruso pandemija.
„Negalime užsimerkti į tai, kas vyksta pasaulyje – klimato kaita, pilietiniai judėjimai, valstybės, kurios stebi ir seka savo gyventojus. Suprantame, kad „GovTech Week“ virtuali konferencija neišspręs šių problemų, tačiau kviečiame žmones nebūti abejingais tam, kaip veikia jų valstybė ir pasvarstyti, kaip galime visi – tiek piliečiai, tiek startuoliai, tiek viešasis sektorius – dirbti ranka rankon ir kurti inovatyvius technologinius sprendimus, kurie prisidėtų prie šių iššūkių sprendimo“, – teigia „GovTech laboratorijos“ projekto vadovė Arūnė Matelytė.
„GovTech laboratorija“ siekia paskatinti inovatyvių, naujų technologinių sprendimų kūrimą bei pritaikymą viešajame sektoriuje, taip užtikrinant didžiausią naudą ir teigiamą socialinį pokytį visuomenėje bei efektyvinant veiklą viešajame sektoriuje.