Vaizdo žaidimai neretai tampa populiaria gyvenimo dalimi, o neretai ir išvaizdos detale. Tai yra ypač populiaru rytų Azijoje, o pas mus tai populiarėja labai lėtais tempais. Žinoma iki COVID 19 vienas iš populiariausių tokio tipo vietinių renginių buvo „Comic Con Baltics“, kuris šiemet neįvyko ir greičiausiai neįvyks. O ši praktika yra labai priimtina vakarų Europoje bei už Atlanto ir turbūt niekas nesiginčys, kad vaizdo žaidimai sudaro milžinišką kultūros dalį Japonijoje. Jie įsilieja į kasdieninį gyvenimą ir pakeičia tradicinius ir kartais tiesiog niūrius elementus.
Tikriausiai visi puikiai žino vadinamuosius Pokemonus. Viskas prasidėjo daugiau nei prieš 20 metų, kai 1996 metų konsolėje „Game Boy“ pasirodė pirmasis žaidimas, kuriame reikėjo kaupti įvairius gyvūnus, dar kitaip vadinamus Pokemonus. Žaidimas susilaukė tokios sėkmės, kad šiek tiek daugiau nei po metų atsirado animacinis serialas, kuris yra labai populiarus iki šiandien, po daugiau nei 20-ies metų. Per visa gyvavimo laikotarpį buvo parduota daugiau nei 300 milijonų įvairių žaidimo versijų visame pasaulyje. Šis fenomenas tikriausiai yra populiariausias jo tėvynėje Japonijoje, kurioje ne maža dalis gyvenimo elementų sukasi būtent apie šią franšizę.
Naujausia tendencija šioje šalyje yra pakeisti niūrius, juodus kanalizacijos dangčius kažkuo spalvingesnio ir pridedančiu pozityvios nuotaikos. Prieš daugiau nei metus atsirado pirmasis toks dangtis, o prabėgus daugiau nei metams turime daugiau nei šimtą tokių, kurie yra išsimėtę po visa šalį. Pokemonų kanalizacijos dangčiai, vietinių vadinami Poké Futa buvo pastatyti įvairiuose regionuose, tokiuose kaip „Hokkaido“, „Iwate“, „Fukushima“, „Kagawa“ ir kt. Na, o paskutinieji išdygo pačiame Tokijuje. Kaip teigia projekto „Pokemon Local Acts“ iniciatoriai tai yra puiki galimybė pagerinti vietinį turizmą, kuris dėl susidariusių aplinkybių labai sumažėjo. Paskutiniu metu vadinamųjų Poké Futa stebėjimas ir paieška tapo labai populiaria vietinių laisvalaikio praleidimo forma.
Kadangi turizmas šiuo laikotarpiu yra labai jautri tema, tai smagu matyti, kad vietiniai sugalvoja savų metodų kaip gerinti šią situaciją. Yra sukurtas net specialus žemėlapis, kuriame galima rasti visas šių dangčių lokacijas. Na o kaip planuojama, tai jų kiekis ateityje turėtų tik didėti ir tapti nauju iššūkiu atvykstantiems svečiams iš kitų šalių.