Maždaug prieš savaitę Indijos valdžia pradėjo blokuoti „TikTok“ ir dar 58 kitas kiniškas programėles. Šalies vyriausybė tokį sprendimą motyvuoja grėsme nacionaliniam saugumui. Tačiau ši trumpų video filmukų aplikacija yra tokia populiari ir taip mėgstama vartotojų, jog jos iš jų taip paprastai neatimsi. Tai įrodo faktas, jog internete pradėjo sklisti modifikuota „TikTok Pro“ programėlė, apeinanti blokavimus.
Remiantis statistika, Indija gegužės mėnesį pirmavo pasaulyje pagal „TikTok“ atsisiuntimų skaičių – iš 111,9 milijono jai tenka daugiau nei 20 %. Be to, pats „TikTok“ per pirmąją šių metų pusę jau spėjo surinkti daugiau nei 600 milijonų atsisiuntimų ir pelnytai gali didžiuotis šiuo metu populiariausios aplikacijos titulu. Taigi, natūralu, jog indai ieško būdų ir toliau naudotis savo mėgstama video platforma.
„TikTok Pro“ ikonėlė iš pirmo žvilgsnio atrodo identiška oficialiai „TikTok“. Ji, kaip ir originalas, leidžia patogiai žiūrėti filmukus, juos kurti ir visa tai atlieka, nepaveikta blokavimo.
Vos vartotojui įsidiegus šią programą, paprašoma suteikti kameros, nuotraukų galerijos, mikrofono ir kitus leidimus.Viskas lyg ir logiška – viso to reikia vaizdo klipų dalinimuisi. Problema tame, jog „TikTok Pro“ yra neoficiali ir sukurta šnipinėti vartotojus. Gavę taip trokštamus leidimus, jos kūrėjai gali internete pardavinėti jautrią atsisiuntusiųjų informaciją. Blogiausia tai, jog aplikacija netgi gali įdiegti įvairių virusų, kuriuos ištrinti bus galima tik atstatę gamyklinius parametrus ir praradę visus duomenis.
„TikTok Pro“ atsiuntimo nuorodos platinamos „WhatsApp“ ir SMS žinutėmis, tad atsitiktinai gavę tokią – jokiu nesusigundykite spausti nuorodos, galvodami, kad ten patogesnė ar prašmatnesnė „TikTok“ versija. Tai tėra elementarus bandymas uždirbti iš žmonių, susidarius palankioms aplinkybėms. Savo skaitytojams primygtinai rekomenduojame aplikacijas „Android“ telefonuose siųstis tik iš „Play Store“ parduotuvės