JAV milžinė „Google“ pastaruoju metu turi nemažai problemų pristatant naujus produktus ar organizuojant tokio tipo renginius. Viskas prasidėjo daugiau nei prieš mėnesį, kuomet dėl COVID-19 pandemijos buvo atšauktas gegužės 12 – 14 dienomis turėjęs įvykti „Google I/O“ renginys ir tai tęsiasi iki šiol.
Birželio 1 dieną buvo planuojama pristatyti pirmąją bandomąją „Android 11“ versiją, tačiau renginys buvo nukeltas į birželio 3 dieną, o dabar kompanijos atstovai paskelbė ir apie dar vieną renginio nukėlimą. Šįsyk tokį sprendimą „Google“ priėmė dėl šalyje kilusių neramumų po to, kai suėmimo metu dėl netinkamų policijos pareigūnų veiksmų mirė juodaodis vyras.
Ir nors „Google“ paskelbė apie planuoto renginio nukėlimą, tačiau nauja „Android 11“ pristatymo data išlieka nežinoma. Toks gamintojo sprendimas iš esmės yra puikiai suprantamas, ir kaip teigiama kompanijos pranešime „dabar nėra tinkamas metas tokiems renginiams“.
Kas naujo mūsų laukia naujoje „Android“ versijoje? „Android 11“ pagaliau atsirado platformos lygio palaikymas ekranams su skylutės ar lašo formos išpjovomis, todėl tokių išmaniųjų telefonų gamintojams nebereiks gaišti laiko kuriant palaikymą patiems. Aplikacijos su šiomis išpjovomis susidoros naudodamos jau egzistuojančius ekrano iškarpų API, kurie leis programėlei išnaudoti visą prietaiso ekrano plotą, įskaitant ir teritoriją prie išpjovos.
Pranešimų atvaizdavimas šįkart taip pat patobulintas. „Android 11“ pasiūlys pokalbių skiltį pranešimų skiltyje. Nuo šiol „Facebook Messenger” jau kurį laiką siūlomi pokalbių burbuliukai, leidžiantys patogiai sekti vykstantį pokalbį atliekant kitas užduotis ekrane, atsiras visoms tokio tipo programėlėms (žinoma, jei tik jų kūrėjai sutiks įjungti šį funkcionalumą).
Jei aplikacija palaiko paveikslėlių kopijavimą ir įklijavimą, „Android 11“ suteiks galimybę nukopijuotus atvaizdus įterpti tiesiai į atsakymus į žinutes pranešimų skiltyje, be būtinybės atverti pačią programėlę. Šioje bandomojoje versijoje taip pat palaikomas paveikslėlių kopijavimas „Chrome“ naršyklėje ir jų įklijavimas „GBoard“ klaviatūroje.
„Android 11“ atsirado nauja neuroninių tinklų API, išplečianti galimybes programuotojams ir patobulinanti saugumą. Aplikacijų kūrėjams suteikti nauji įrankiai, skirti sumažinti operacinės sistemos atnaujinimų įtaką jų programėlėms.