Naujasis Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) projektas „TechHub“ įmones kviečia į nemokamas ekspertų konsultacijas verslui. Jų metu profesionalai patars inovacijų kūrimo ir diegimo, strategijos klausimais, papasakos apie verslo finansavimo priemones, mokesčių lengvatas ir padės sėkmingai vykdyti kitas veiklas. Planuojama, kad projekto metu su ekspertų pagalba įmonės sukurs ir (ar) įsidiegs 100 inovacijų.
„Pastebime, jog verslas dažnai turi inovatyvių idėjų, kaip pagerinti įmonės veikimą, tačiau tam ne retai trūksta žinių ar finansų. Taip pat įmonėms reikalinga pagalba išsigryninant strategiją, misiją, viziją ir idėjos įgyvendinimo planą. Šios konsultacijos užtikrins inovacijų paramos paslaugų prieinamumą ir kokybę, skatins inovacijų partnerystę ir prisidės prie tvaraus ir sėkmingo verslo plėtros Lietuvoje“, – sako Ekonomikos ir inovacijų viceministras Elijus Čivilis.
Įmones konsultuos verslo strategijų kūrimo, mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros bei inovacijų paramos ekspertai. „Konsultacijų temos atrinktos atsižvelgus į rinkos poreikį ir aktualumą. Žinios šiais klausimais gali ne tik paspartinti startuolio ar kitokio verslo kūrimąsi bei augimą, bet ir padėti sutaupyti ar išspręsti organizacijose atsirandančias problemas“, – konsultacijų aktualumą pabrėžia MITA l.e.p. direktorius Gintas Kimtys.
Numatytos 6 pagrindinės temos, kuriomis įmonės galės konsultuotis individualiai ar dalyvauti grupinėse konsultacijų sesijose neribotą skaičių kartų:
- Verslo strategija, modeliavimas, naudojant Business Model Canvas (BCM). Kaip atrasti savąją strategiją ir susikurti jos įgyvendinimo planą?
- Paraiškų rengimas, projektų administravimas ir valdymas. Svarbiausi projektų parengimo ir įgyvendinimo principai, paraiškų pildymo eiga ir jų ekspertinis vertinimas.
- Mokesčių lengvatos kuriant naują verslą, paremtą inovatyviomis idėjomis. Mokesčių sąnaudų minimizavimas įmonės gyvavimo ciklo pradžioje.
- Verslo ir/ar inovacijų finansavimo galimybės, priemonės ir mechanizmai. Inovacijų paramos priemonės ir institucijos, galimybės dalyvauti Inočekių, Inostarto ir Inopatento priemonėse.
- Pelno mokesčio lengvatos: MTEP sąnaudų, intelektinės nuosavybės, amortizacijos, investicinių projektų.
- MTEP paslaugos ir/ar reikalingos įrangos paieška mokslo institucijose. Pagalba ieškant reikalingų mokslo paslaugų, kontaktų bei įrangos, kuri atitiktų Jūsų verslo poreikius.
Projekto ekspertas Martynas Survilas pastebi, kad šiandien valstybė siūlo daug paramos galimybių verslui, tačiau daugelis apie jas net nesužino ar nemoka jomis pasinaudoti: „„Startup Lithuania“ užsakymu atliktos apklausos duomenimis, 40 % startuolių mano, kad Lietuvos startuolių ekosistemai labiausiai trūksta finansinės paramos, dar 30 % jų įžvelgia valstybės pagalbos trūkumą. Tačiau, nors 35 % jų jau yra pasinaudoję MITA pagalbos verslui paslaugomis, 25 % apie tokią paramą nežino, o 27 % procesą šiomis priemonėmis pasinaudoti laiko per sudėtingu. Apie visa tai informuosime ir lydėsime įmones verslo plėtros procese.“
Paslauga gali naudotis visų sričių iš anksto konsultacijoms užsiregistravusios įmonės. Konsultuotis taip pat galės ir startuoliai, pabaigę „TechHub“ projekto pre-akceleracinio ciklo veiklas, bei organizacijos, dalyvaujančios kitose MITA iniciatyvose. Paslauga bus teikiama visą projekto laikotarpį (iki 2022 m. lapkričio) Vilniuje arba virtualiai pagal iš anksto suderintą grafiką.