Socialiniame tinkle „Facebook“ pastebėtas netikras bendrovės „Bitė Lietuva“ puslapis, kuriame tariamai rengiami įvairūs konkursai ir dovanojami įvairūs prizai. „Bitė Lietuva“ įspėja, kad tai akivaizdus sukčiavimo atvejis, o žaidimų konsolių jie nedalija.
Netikrą „Bitė Lietuva“ puslapį yra pamėgę daugiau nei pusė tūkstančio žmonių, o pirmuoju įrašu, skelbiančiu apie konkursą, kuriame galima laimėti žaidimų konsolę, pasidalijo 475 žmonės.
Asociatyvi nuotr. Pixabay.com
„Bitė Lietuva“ korporatyvinių reikalų ir ryšių su visuomene vadovas Jaunius Špakauskas šia informacija pasidalijo ir savo feisbuko paskyroje ir pabrėžė, kad tokiais dalykais tikėti nereikėtų.
„Netikėkit ir nesidalinkit. Jei kažkas kažką jums duoda už dyką, matyt, kažko iš jūsų nori“, – įraše teigia J. Špakauskas.
Galimas būdas išvilioti pinigus
Lietuvos banko specialistai pastebi, kad, siekdami suvilioti klientus, sukčiai naudojasi populiariomis verslo platformomis, kuriose sukuria netikras el. parduotuves ir siūlo įsigyti su žinomais Lietuvos žmonėmis siejamas prekes. Apsilankęs tokioje el. parduotuvėje, po kelių sekundžių lankytojas atsiduria puslapyje, kuriame siūloma investuoti į „Forex“ rinkas ar kitas itin rizikingas finansines priemones.
„Sukčiai rodo išmonę, tačiau ir žmonės vis labiau atpažįsta gresiančius pavojus. Deja, kartais noras greitai ir be pastangų uždirbti įveikia atsargumą, o tai gresia rizika prarasti pinigus. Šią riziką siekiame maksimaliai sumažinti“, – sako Lietuvos banko (LB) Investicinių paslaugų priežiūros skyriaus vadovas Audrius Šilgalis.
LB pradėjus blokuoti nelegalias investicines paslaugas siūlančias interneto svetaines, gyventojų patirti nuostoliai sumažėjo beveik keturis kartus: 2019 m. jie prarado 304 tūkst. Eur, o 2018 m. – 1,136 mln. Eur.
LB pastebėtas įtartinas interneto svetaines operatyviai įtraukia į nuolat atnaujinamą juodąjį sąrašą, o nustatęs paslaugų teikimo faktą, su teismo leidimu įpareigoja interneto paslaugų teikėjus jas blokuoti ir papildomai įtraukia į blokuojamų interneto svetainių sąrašą. Šiuo metu jau užblokuota daugiau nei 50 nelegalių interneto svetainių.
LB primena tris atsargumo taisykles, kurių pirmoji – neinvestuokite į produktus, kurių neišmanote. Nepaisydami šio patarimo, rizikuojate ne tik prarasti savo santaupas, bet ir įsiskolinti. Antroji taisyklė – patikrinkite, ar investavimo paslaugas siūlanti įstaiga turi reikiamą licenciją ir gali teikti paslaugas Lietuvoje. Trečioji taisyklė – venkite pasiūlymų, žadančių „greitą praturtėjimą“ ir „jokios rizikos“.