Praėjus beveik dešimtmečiui ir vėl išvysime, kaip iš Amerikos teritorijos į kosmosą pakyla astronautų įgula.
NASA su Elono Musko „SpaceX“ kompanija siekia, kad dar šių metų gegužės mėnesio viduryje įvyktų istorinė misija – pirmasis žmonių skrydis į kosmosą iš JAV teritorijos nuo 2011 metų, kai darbą baigė Šatlai. Būsima misija pavadinta „Demo-2“.
NASA astronautai Bob’as Behnken’as ir Doug’as Hurlei’s bus pirmieji, kurie į kosmosą skris „Crew Dragon“ kapsulėje
© NASA
NASA pranešime spaudai rašoma, kad „SpaceX“ kompanijos sukurta nešančioji „Falcon 9“ raketa iš Kenedžio kosmoso centro turėtų pakilti gegužės viduryje.
Ji į kosmosą iškels „SpaceX“ sukurtą ir sėkmingai išbandytą „Crew Dragon“ kapsulę, kurioje pirmą kartą skris ne manekenai, o gyvi žmonės. Ši garbė teko NASA astronautams Bob’ui Behnken’ui ir Doug’ui Hurlei’ui.
Tiesa, ši „Demo-2“ misija vis dar laikoma bandomąja, nors astronautai jau ir bus nuskraidinti į Tarptautinę kosminę stotį (TKS).
Tuo pačiu pabrėžiama, kad jei viskas vyks pagal planą – pakilimas, sėkmingas „Crew Dragon“ atsiskyrimas nuo „Falcon 9“, kapsulės skrydis iki TKS ir galiausiai nusileidimas ant Žemės – tai reikš bandymų pabaigą.
„Tai yra paskutinis skrydžio sistemų bandymas, – tvirtinama NASA pranešime. – Jei viskas vyks pagal planą, „SpaceX“ galutinai bus sertifikuota ir galės vykdyti NASA užsakymus: skraidinti krovinius ir žmones į TKS ir iš jos atgal į Žemę.“
Numatytoji skrydžio data, gegužės vidurys, atitinka ir anksčiau skelbtų pranešimų informaciją, tik dabar yra baiminasi, kad viską gali sujaukti tas nelemtasis COVID-19 virusas.
NASA su „SpaceX“ pripažįsta, kad koronaviruso protrūkis gali sujaukti „Demo-2“ misijos įgyvendinimo planus ir atsirasti tam tikras vėlavimas.
Kalbant apie „Demo-2“ misiją, tai yra antrasis bandymas, kai „Crew Dragon“ kapsulė skries į TKS. Praėjusiais metais kovo mėn. įvykęs „Crew Dragon“ skrydis buvo kitoks. Tąkart kapsulėje sėdėjo manekenai, o ne tikri astronautai.
Šįkart viskas keičiasi iš esmės ir jokių klaidų negali būti. Tiek NASA, tiek „SpaceX“ kompanijai ši misija yra gyvybiškai svarbi ir jei viskas vyks pagal planą – Elono Musko kompanija užsitikrins ilgalaikį bendradarbiavimą su NASA ir taip pradės naują kosmoso erą.