Krizės metu ypač svarbu greitai ir sistemiškai rinkti ir apibendrinti duomenis, valdyti situaciją ir informuoti visuomenę. Patikimos informacijos trūkumas staigiai keičiantis situacijai greitai apauga melagingomis naujienomis ir gandais, rašoma pranešime.
„Norėdama prisidėti prie veiklos ir informacijos koordinavimo krizės laikotarpiu pasaulinė Geografinių Informacinių Sistemų (GIS) lyderė „Esri Inc.“ neatlygintinai atveria specializuotus geografinės analizės ir viešinimo įrankius valstybinėms ir savivaldybių institucijoms, dalyvaujančioms krizių valdyme. Labai tikimės, kad šios priemonės padės greičiau ir efektyviau reaguoti, koordinuoti atsakingų institucijų ir savanorių veiksmus, užtikrinti patikimesnį informavimą“ – sakė Linas Gipiškis, „Esri“ atstovaujančios UAB „Hnit-Baltic“ vadovas.
Vienas plačiausiai naudojamų ir pernaudojamų Coronavirus COVID-19 atvejų pasaulyje žemėlapis, kurį, naudodami „Esri“ technologijas, parengė Johns Hopkins universiteto mokslininkai
Organizacijos, norinčios nemokamai naudoti „Esri“ produktus šios kritinės situacijos valdymui, turi užsiregistruoti svetainėje https://www.esri.com/disaster. Programas įdiegti padės „Hnit-Baltic” specialistai.
Skaitmeninius žemėlapius, informacines suvestines ir kitus „Esri“ vystomus sprendimus informacijos viešinimui naudoja Pasaulio sveikatos organizacija, Jungtinės Tautų organizacijos, daugelio šalių vyriausybės ir pasaulinės žiniasklaidos priemonės. Vilniaus miesto savivaldybė jau pasinaudojo šiuo „Esri“ pasiūlymu ir rengia žemėlapius ir geografinės analizės įrankius savanorių veiksmų koordinavimui, karantinavimo būklės ir mobiliųjų tyrimo punktų stebėsenai, informacijos sklaidai dėl maitinimo ir maisto pristatymo paslaugų, kt.