Elektronika.lt
 2024 m. lapkričio 16 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Lapkričio 15 d. 20:30
Vilniečių sukurtas 3D įrankis keičia karo nuniokotus Ukrainos miestus
Lapkričio 15 d. 17:22
„Twitter“ alternatyvų paieškos tęsiasi: ką renkasi lietuviai?
Lapkričio 15 d. 14:34
„YouTube“ atsinaujina iš esmės: nepraleiskite aktualių patobulinimų
Lapkričio 15 d. 11:15
Lietuvių mėgstamiausias slaptažodis – „qwerty123“
Lapkričio 15 d. 08:16
Jeigu jūsų telefono baterija išsikrauna greičiau nei norėtumėte – rekomenduojame peržiūrėti šiuos patarimus
Lapkričio 14 d. 20:22
Technologijų įmonės vis dažniau prisideda prie automobilių kūrimo: kas iš to vairuotojams?
Lapkričio 14 d. 17:18
Lietuva žengia į dronų ateitį: instruktorių mokymai atveria naujas galimybes
Lapkričio 14 d. 14:25
Lietuvos mokslininkai kuria akustinio spektro ultragarso pagrindu kraujotaką gerinantį prietaisą
Lapkričio 14 d. 11:40
Nematomi technologijų herojai: kaip telefonai ir kiti prietaisai gelbėja žmonių gyvybes?
Lapkričio 14 d. 08:29
Išplėskite ribas su AGON PRO AG276FK
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
Reklama
 Naujienos » Įvykiai, renginiai Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

FinTech rinka 2020 m. – ko tikėtis?

Publikuota: 2019-11-26 21:40
Tematika: Įvykiai, renginiai
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Naujos technologijos pastaraisiais metais sudrebino finansinių paslaugų rinką. Be abejonės, nemažai prie to prisidėjo ir besikeičiantys vartotojų poreikiai. Naujosios FinTech įmonės ne tik išplėtė finansinių paslaugų spektrą, pakėlė jų kokybę, bet rimtai sunerimti privertė ir tradicinius bankus. FinTech sektoriui vis didesnę įtaką turi uždaros grandinės technologijų („blockchain“) plėtra, todėl ši tema ir „blockchain“ reguliavimo poreikis vis dažniau buvo girdimas FinTech diskusijose 2019-aisiais. O ko šioje rinkoje galime tikėtis 2020 m.?

Mobiliųjų mokėjimų aukso amžius

Išmanieji telefonai pastaraisiais metais pakeitė elektroninės komercijos veidą, leisdami atsirasti mobiliesiems bekontakčiams mokėjimams, mobiliosioms piniginėms ir tapatybės patvirtinimo technologijoms. Nuo šiol visai nebūtina su savimi visur nešiotis mokėjimo kortelę tam, kad atsiskaitytum už pirkinius ir paslaugas. Daugėja ir fizinių parduotuvių, kuriose mobilieji įrenginiai gali būti naudojami kaip atsiskaitymo būdas. Mobilieji mokėjimai leidžia ir, pavyzdžiui, palikti arbatpinigių, paaukoti labdarai.

Vokietijos statistikos portalas „Statista“ prognozuoja, kad 2019 m. įmonių pajamas, gautos mobiliaisiais mokėjimais, gerokai perkops 1000 trilijonų JAV dolerių. Sparčiai daugėja ir besinauojančių bekontakčiais mokėjimai - 2018 m. visame pasaulyje bekontakčiais mokėjimais naudojosi 440 mln. žmonių ir prognozuojama, kad 2020 m. šis skaičius išaugs net iki 760 mln. vartotojų. Akivaizdu, kad mobiliosios finansinės paslaugos 2020 m. įgaus didžiulį pagreitį, o visi fiziniai atsiskaitymų atributai pamažu turės užleisti savo vietą.

Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas atkreipia dėmesį, kad 2020 m. didžiausių iššūkių patirs ne tiek finansų technologijų sektorius, o įmonės ir verslo modeliai finansų sektoriuje, kurie laiku neprisitaikys prie skaitmenizacijos. „Vartotojas nebemano, kad patogumas yra privalumas, tai yra minimali sąlyga, o norint sudominti ir papulti į jo vis mažėjančio dėmesio lauką bus reikalingi nauji pardavimo kanalai“, - įsitikinęs M. Jurgilas. Auganti konkurencija ir didėjantys vartotojų reikalavimai skatins paslaugų teikėjus tobulėti ir ieškoti geresnių sprendimų. Vienas iš jų – mobilieji mokėjimai, todėl gali būti, kad netrukus jie taps vienu iš pagrindinių atsiskaitymo būdų.

„Blockchain“ technologijų nebe įmanoma ignoruoti

Vis labiau akivaizdu, kad mokėjimų inovacijoms poveikį daro ne tik vartotojų poreikiai, informacinių technologijų naujovės. Mokėjimų rinką keičia ir blokų grandinės technologijos (angl. blockchain), siūlančios dar efektyvesnius sprendimus.

Lyderės pritaikant „blockchain“ technologijas pasaulyje finansų ir kitose srityje šiuo metu yra Kinija ir JAV. Finansų reguliatoriai nebegali ir 2020 m. tuo labiau nebegalės ignoruoti „blockchain“ technologijomis pagrįstų sprendimų. Galima džiaugtis, kad šioje srityje Lietuva – tarp lyderių. Lietuvos bankas yra pirmasis reguliuotojas, kuriantis blokų grandinės technologija pagrįstą technologinę platformą („LBChain“). Joje FinTech įmonės ir startuoliai galės atlikti tyrimus, išbandyti ir pritaikyti blokų grandinės technologija pagrįstas paslaugas, gauti konsultacijos reguliavimo bei technologiniais klausimais. Aktyviai sekdamas naujų technologijų plėtrą, Lietuvos bankas išleido Vertybinių popierių požymių turinčių žetonų siūlymo gaires, poziciją dėl virtualiojo turto ir pirminio virtualiojo turto žetonų platinimo. Neatsiktinai, blokų grandinės technologijos taikymui dėmesys šiemet skiriamas ir lapkričio 27-28 d. Vilniuje vyksiančioje didžiausioje Baltijos ir Šiaurės Europos šalių finansinių technologijų konferencijoje „Fintech Inn“.

Šiais metais neliko nepastebėta ir kompanijos „Facebook“ skaitmeninės valiutos idėja. Diskusijai dėl „Libra“ reikšmės finansų rinkoms kontekste, Lietuvos banko valdybos narys M. Jurgilas šiuo klausimu išlieka atsargiai pozityvus. Anot jo, lietuviams stablecoin nėra jokia naujiena, nes su valiutos stabilizavimo mechanizmu esame susidūrę dar lito laikais, kai litas buvo pririštas prie stabilesnės užsienio valiutos kurso. Kaip ir valiutų valdybos atveju, taip ir „Libra“ atveju viskas priklausys nuo pasitikėjimo sistema – kaip patikimai ir efektyviai ji veiks. „Natūraliai gali kilti klausimas, kodėl ir vėl išradinėjamas dviratis? Bet net ir dviračio atveju jį vis tobuliname (elektra /pigūs akumuliatoriai), o valiutos atveju, mes vis drąsiau kalbame apie decentralizuotas sistemas ir poreikį užtikrinti valiutų stabilumą. Ar „Libra“ liks dviračiu, ar taps kažkuo patogesniu, pamatysime jau greitai“, - svarsto M. Jurgilas.

Bendradarbiavimas – neišvengiamas

Plečiantis FinTech rinkai, vietos po saule užteks tikrai ne visiems. 2020 m. gali tapti FinTech įmonių konsolidacijos metais. Dalis mažesnių FinTech įmonių supranta, kad daugiau pasiekti galės suvienijusios jėgas. Dar 2017 m. „PricewaterhouseCoopers“ atlikta studija parodė, kad didžioji dauguma pasaulio bankų, draudimo įmonių ir investicinių fondų ketina per artimiausius 3–5 metus sustiprinti savo partnerystes su FinTech įmonėmis.

Abi pusės turi viena kitai ką pasiūlyti: nemažai FinTech įmonių susiduria su iššūkiais, siekdamos atitikti reguliacinius reikalavimus, tuo tarpu bankai ir jau įsitvirtinusios didžiosios finansinės institucijos nebespėja koja kojon su FinTech startuoliais, siūlančiais vieną po kito naujus mokėjimo sprendimus. Vienas iš būdų, bankams siekiant pasivyti finansų sektoriuje vykstančius technologinius pokyčius, yra investuoti į FinTech startuolius.

2018 m. pasaulinė mokėjimo kortelių ir technologijų įmonių grupė „Visa“ įsteigė investicinį fondą FinTech startuoliams. Amerikiečių „Goldman Sachs“ šiais metais 20 mln. USD investavo į Vokietijos startuolį „Elinvar“, o kiek anksčiau - 10 mln. JAV dolerių į startuolį „nanopay“, kurio vadovas kanadietis Laurence Cook šiemet atvyksta skaityti pranešimo į Vilniuje vyksiančią konferenciją „Fintech Inn“. Bendradarbiavimo pavyzdžių tarp bankų ir „fintech“ įmonių jau turime ir Lietuvoje. Štai šiemet „Swedbank“ įsigijo finansinių technologijų centrą „Rise Vilnius“, „Swedbank“ „Rockit“ pavadinimu pervadinto FinTech centro bendruomenės nariams įsipareigojo atverti savo technologijų „smėlio dėžę“ ir programavimo sąsajas (API) bei kitą pagalbą.

Europoje bendradarbiavimas tarp reguliatorių, bankų ir FinTech įmonių, tikėtina, stiprės ir dėl vis dar stringančios Mokėjimo paslaugų direktyvos (PSD2) įgyvendinimo. Anot M. Jurgilo, sudėtinga pakeisti ilgus metus egzistavusią, inertišką ekosistemą. Esami procesai per ilgą laikotarpį nugludinti ir optimizuoti, tuo užsitikrinant konkurencinę galią ir sumažinant galimybę naujiems konkurentams įeiti į rinką. „Mokėjimų paslaugų direktyva, kalbant atvirai, buvo bandoma sujaukti nusistovėjusį balansą. Ar tai pavyko? Iš dalies. Sumaišties tikrai yra daug, bet ne viskas taip, kaip buvo planuota. Sakyčiau, kad ateinančių metų gali neužtekti konstatuoti proveržį, bet bus galima aiškiai stebėti nebegrįžtamą pokytį, kuris ES mokėjimų rinką pakels į labiau konkurencingą būseną nei buvo iki šiol“, - mano M. Jurgilas.

Ir vis dėlto, niekada negali žinoti, kas netikėto pasaulyje įvyks 2020 m. ir kaip tai paveiks visą finansų sektorių. Ar pavyks Kinijai tapti aiškia FinTech revoliucijos lydere? Ar Europoje įvyks proveržis atvirosios bankininkystės srityje? Kokius dar pokyčius „fintech“ rinkoje atneš dirbtinio intelekto, blokų grandinių technologijos bei mašininis mokymasis (angl. „machine learning“)?

Tikėtina, kad jei į ne visus, tai bent dalį atsakyti padės ir „Fintech Inn“ konferencija, į kurią laukiama atvykstant daugiau kaip 3000 „fintech“ rinkos žaidėjų iš daugiau kaip 60 pasaulio šalių.

Konferenciją „Fintech Inn“ organizuoja: Lietuvos Respublikos finansų ministerija, Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija, Lietuvos bankas, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) ir VšĮ „Investuok Lietuvoje“. Visos šios institucijos suvienijo savo jėgas paversti Lietuvą FinTech lydere Europoje.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
„Build Stuff 2024“: Vilnius tapo pasaulinės technologijų bendruomenės epicentru

Šią savaitę Vilnius tapo Baltijos regiono technologijų centru, nes lapkričio 13–15 dienomis čia vyksta prestižinė programinės įrangos kūrėjų konferencija „Build Stuff 2024“. Šis renginys, vykstantis jau daugiau nei dešimtmetį, pritraukia šimtus dalyvių iš įvairių pasaulio šalių ir sujungia geriausius technologijų profesionalus, vizionierius ir entuziastus.

Energetikos ir technikos muziejus kuria interaktyvią tarpukario aviacijos pionieriaus Lietuvoje ANBO-I lėktuvo repliką

2025 metais Energetikos ir technikos muziejus pristatys lėktuvo repliką su piloto kabinoje integruotu simuliatoriumi, leidžiančiu virtualiai patirti lėktuvo valdymą. Lėktuvas leis muziejaus lankytojams nusikelti į 1925 m. liepos 14 dieną, kai ANBO-I pirmąkart pakilo į orą.

Klaipėdos universitetas ir „Microsoft“ surėmė pečius: sukvietė į technologijų ir saugumo konferenciją

Klaipėdos universitete vyksta Universiteto ir „Microsoft“ organizuojama konferencija „Technologijos ir saugumas“. Tokio formato renginys, kai sukviečiami visų Baltijos šalių aukštųjų mokyklų IT vadovai ir „Microsoft“ profesionalai – Lietuvoje vyksta pirmą kartą.

2024 m. lapkritis
2024-11-15 15:52
VERT nustatė ESO elektros energijos persiuntimo paslaugos kainas 2025 metams
2024-11-13 09:44
Seimas pritarė siūlymams dėl bepiločių orlaivių ir kitų skraidančių objektų kontrolės stiprinimo
2024-11-12 21:12
Seimas uždraudė Kinijos įmonių prieigą prie didelių saulės ir vėjo jėgainių parkų bei kaupimo įrenginių sistemų
2024-11-12 19:48
Lietuvos startuoliai pristato savo idėjas „Web Summit 2024“: didžiausia technologijų konferencija prasidėjo
2024-11-12 13:30
Finansinių sukčių atakos tampa vis efektyvesnės: trečiąjį metų ketvirtį realūs gyventojų nuostoliai siekė beveik 5 mln. Eur
2024-11-11 21:15
RRT keičia Elektroninių ryšių paslaugų teikimo taisykles
2024-11-11 15:19
RRT: kokie pokyčiai įtvirtinti naujame Pašto įstatyme?
2024-11-11 10:47
„Corning“ užsitraukė EK rūstybę: pradėtas antimonopolinis tyrimas dėl bendrovės kuriamų „Gorilla Glass“ apsauginių stiklų telefonams
2024-11-11 09:40
Naujiems elektra ir vandeniliu varomiems keleiviniams autobusams įsigyti – dar 36 mln. Eur investicijų
2024-11-09 09:28
„Regitra“: didžiausia dalis tik elektra varomų automobilių įregistruota Neringos savivaldybėje
2024-11-08 07:26
„Citadele“ bankas pelnė tarptautinį „FinTech Magazine“ apdovanojimą
2024-11-07 07:19
Išmanusis telefonas ant ratų: pirmą kartą bus renkamas „Lietuvos metų interneto automobilis“
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama