Išaiškėjo, jog „Google“ kelis mėnesius rinko milijonų JAV sveikatos priežiūros pacientų privačią informaciją. Paieškos gigantė bendradarbiaudama su nepelno siekiančia sveikatos apsaugos sistema „Ascension“ projekte „Nightingale“ rinko tokią informaciją, kaip: vardai, gimimo datos, diagnozės, ligoninės įrašus ir daug kitų. Bendrovė neatsiklausė vartotojų leidimo rinkti šią informaciją ir dabar išplatino oficialų paaiškinimą.
„Google“ sveikatos padalinio direktorius David Feinberg teigė, kad „Google“ darbuotojai turi prieigą prie informacijos apie pacientus tik kurdami naujus „Ascension“ ligoninių tinklo vidinės paieškos įrankius. Jis pridūrė, kad „Google“ dirbtinio intelekto tyrimams nebuvo naudojami jokie pacientų duomenys.
Pagal D.Feinberg „Google“ sutartis vykdoma pagal JAV sveikatos priežiūros paslaugų privatumo įstatymą, o tai reiškia, kad įmonei leidžiama neatsiklausus naudoti pacientų įrašus tik tam, kad būtų galima valdyti įvairias „Ascension“ sveikatos įrašų sistemas. Taip pat leidžiama naudoti šią informaciją kuriant įrankius, palengvinančius medicininės informacijos paiešką. „Mums leidžiama daryti tik šiuos dalykus ir mes tai darome griežtai laikydamiesi įstatymų“, – sako David Feinberg.
Ataskaitoje pažymima, kad situaciją tiria JAV sveikatos ir žmonių paslaugų departamento (HHS) civilinių teisių tarnyba. Tačiau „Google Cloud Business“ generalinis direktorius Thomas Kurian atsisakė komentuoti vadinamąjį tyrimą. HHS atstovas taip pat neatsakė į prašymą pakomentuoti. „Google“ teigimu, „Ascension“ medicininius duomenis ji saugo savo debesies serveriuose, be to, tik „Ascension“ darbuotojai turi prieigą prie šių duomenų.
„Logiška, kad visi duomenys yra saugomi išskirtinai „Ascension“ darbuotojams. Duomenims yra skirta atskira virtuali erdvė, užšifruotą privačiu raktu. „Google“ neparduos, nedalins ar kažkaip kitaip neintegruos „Ascension“ duomenų su kitais bendrovės duomenimis ar informacija“ , – teigė Curryland.
Demokratų senatorius Richards Blumenthal mano, kad „Google“ elgesys „akivaizdžiai pažeidžia privatumą“ ir „užtraukia gėdos jausmą bendrovei“. Naujienų pranešimuose ir socialinės žiniasklaidos pranešimuose taip pat abejojama, kodėl „Google“ renka informaciją apie pacientus spėliojama, jog „Google“ galiausiai gali panaudoti duomenis ir reklamai.
Bendrame interviu Curryland ir Feinberg ginčija šias ataskaitas. Curryland teigė, kad „Google“, bendradarbiaudama su kitomis įmonėmis dirbtinio intelekto tyrimuose, visada pašalino asmenį identifikuojančią informaciją. Jis teigė, kad „Google “darbuotojai niekaip negali identifikuoti paciento asmenybės, kai duomenys įvedami į testuojamą duombazės modelį.
Feinberg taip pat sakė, kad jo komanda naudojasi „Google“ patirtimi paieškos technologijų srityje, kad sukurtų įrankį, galintį nuskaityti įvairias „Ascension“ elektroninių medicinos įrašų sistemas, kad gydytojai ir slaugytojai galėtų prireikus greitai rasti tikslius duomenis. Projektas vis dar yra pradiniame etape, tačiau ilgainiui jis gali tapti savarankišku produktu. Jis neatmeta galimybės, jog ateityje „Google“ galėtų parduoti šią technologiją ir kitiems sveikatos priežiūros paslaugų teikėjams ar įmonėms.