Rugsėjo 20–22 d. vyko antrasis „Hack4Vilnius“ hakatonas, kurio metu dalyviai ieškojo inovatyvių sprendimų, kaip Vilniaus miestą paversti sveikesniu, švaresniu, sumanesniu ir judresniu. „Inovacijų savaitę“ užbaigęs renginys susilaukė daugiau nei 150 dalyvių susidomėjimo. Dvi paras trukusiame idėjų generavimo maratone savo jėgas išbandė ne tik įmonių atstovai, studentai, bet ir moksleiviai, kurių jauniausiam buvo vos trylika.
Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius sveikindamas hakatono dalyvius džiaugėsi, kad jo globojamas renginys tapo tęstiniu ir pabrėžė, kad šiuolaikiniame ir skaidriame mieste jo administravimas neapsieina be visiems atvirų duomenų. Jis taip pat linkėjo dalyviams, kad jų sukurtos idėjos taptų garsios ir už Lietuvos ribų, kaip kad pernai laimėjusi „GetPet“ programėlė, apie kurią rašė The Washington Post“, „The New York Times“, „MailOnline“ bei kiti portalai.
Hakatono metu dalyviai naudodamiesi atvirais Vilniaus miesto duomenimis sprendė tiek savo pačių pastebėtas sostinės problemas, tiek Vilniaus miesto savivaldybės ir kitų įstaigų iškeltus uždavinius. Viso renginio metu komandos galėjo konsultuotis su daugiau kaip 20 mentorių iš „Trafi“, Turto banko, „Susisiekimo paslaugų“, vieno iš pirmaujančių Izraelyje „Inno-Negev“ akseleratoriaus ir kitų įmonių bei organizacijų. Komandų pasiūlytos idėjos varijavo nuo aplinkos tvarkymo sprendimų, viešų erdvių dalijimosi, demokratijos skatinimo iki Vilnių geriau pažinti leidžiančių programėlių ir savanorystę palengvinančių platformų.
Sekmadienį iš 23 komandų buvo atrinkti ir paskelbti hakatono nugalėtojai. Pagrindinis prizas, įsteigtas įmonės „Cognizant Technology Solutions Lithuania“ 1500 eurų čekis tolimesniam idėjos vystymui, atiteko komandai „RainDrop“, pateikusiai realų prototipą sensoriaus, kuris matuotų dirvožemio drėgmę ir siųstų informaciją į duomenų bazę. Realiuoju laiku drėgmę matuojantis ir informaciją perduodantis sensorius padėtų želdynų priežiūrą vykdančiai įmonei efektyviau vykdyti savo darbą, taip Vilniaus miestą paverčiant žalesniu ir patrauklesniu. Bilietai į „Build Stuff 2019“ konferenciją atiteko komandai „Vilantis“, pasiūliusiai telefono programėlę, registruojančią vairuotojų vairavimo įgūdžius ir siūliusią nuolaidomis apdovanoti pavyzdingiausius vairuotojus. „Lux Express“ įsteigtą prizą – bilietus pirmyn ir atgal pasirinkta kryptimi – laimėjo komanda „Pasaka“, pasiūliusi platformą „Mano Vilnius“, kuri skatintų demokratiją bei suteiktų galimybę Vilniaus miesto savivaldybei kartu su vilniečiais generuoti idėjas miestui. „Trafi“ įsteigtą 300 eurų „Amazon“ čekį laimėjo komanda, pasiūliusi geriausią mobilumo sprendimą – SMS žinute gaunamus viešojo transporto tvarkaraščius, neturintiems išmaniojo telefono. 3 mėnesių narystė VGTU „Linkmenų fabrike“ atiteko „SpaceCam“ komandai, pasiūliusiai dirbtinio intelekto sprendimą kovojant su vandalizmu mieste. 3 mėnesių narystę Saulėtekio slėnio mokslų ir technologijų parko bendradarbystės erdvėje „Work Inn“ laimėjo komanda „Susitvarkom“, kuri pasiūlė platformą, padedančią organizuotai tvarkyti šiukšlių išvežimą mieste. Code academy prizas atiteko „Lituanica X“ komandai, pasiūliusiai sprendimą, kaip dalintis vaikų kuriamais žaidimais interneto portaluose.
Renginio organizatoriai: Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parkas, Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Vilniaus universitetas, „Cognizant Technology Solutions Lithuania“, „Go Vilnius“, Ekonomikos ir inovacijų ministerija, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra, „Inovacijų savaitė“.