Vasario 2 d. Kauno technologijos universitetas (KTU) pradeda renginių ciklą, kuris skirtas Lietuvos universiteto Kaune 85-mečiui paminėti. Šis renginių ciklas susies istorinę praeitį, kurioje 1922 m. vasario 16 d. užgimė stiprus lietuviškas švietimo, mokslo ir kultūros židinys, davęs aistringų impulsų techniškųjų mokslų plėtotei, skatinęs moralinių vertybių, tautinės ir pilietinės savimonės ugdymą (akademinė to meto šviesuomenė šias vertybes ne tik deklaravo, bet ir įrodė praktiniu darbu), ir dinamišką dabartį. Ją simbolizuos konferencija, kurioje bus atskleistas mūsų Universiteto įnašas į Lietuvos mokslo plėtrą, iškilmingame minėjime išvysime modernia meno kalba išreikštą Kauno technologijos universiteto įvairiapusį gyvenimą: per progresą, technologijas ir studentų meno kolektyvų pasirodymą visuomenė pajaus akademinę dvasią ir kartu originalumą, kūrybingumą, tvyrančius Universitete, sporto šventė sukvies pasidžiaugti sporto laimėjimais, kurie visais laikais ne tik garsino šalį, miestą ar Universitetą, bet ir ugdė atletų valią, ryžtą siekti neįmanomo. Folkloro ansamblių vakaronė ir chorų koncertas, paliesiantys dvasines gelmes, baigs KTU renginių ciklą.
Kauno universiteto, reorganizuoto iš Aukštųjų kursų, Technikos skyrius yra laikomas mūsų Universiteto ištakomis. Taigi pirmasis renginys Lietuvos universiteto Kaune 85-mečiui paminėti vasario 2 d. yra KTU auloje rengiama konferencija „Lietuvos mokslas ir pramonė: mokslo reforma ir ūkio poreikiai“. Joje bus analizuojama technikos mokslų pradžia (KTU rektorius prof. Ramutis Bansevičius), švietimo ir mokslo ministrė Roma Žakaitienė apžvelgs mokslo reformą, sprendimus ir įgyvendinimo etapus, ūkio ministras Vytas Navickas išsakys idėjas, ko laukiame iš žinių ekonomikos branduolių-slėnių. Seimo pirmininko pavaduotojas Andrius Kubilius ieškos būdų, kaip Lietuvos universitetams patekti į geriausių ES universitetų šimtuką. Šioje konferencijoje bus nagrinėjama ūkio, mokslo ir valstybės valdymo institucijų sąveika rinkos globalizacijos kontekste, būtini pokyčiai šalies aukštojo mokslo sistemoje atliepiant į šalies ūkio ir socialinius poreikius, aptariamos aktualios ekonominio potencialo ir žinių visuomenės plėtojimo problemos.
Po konferencijos vyks Mechatronikos mokslo, studijų ir informacijos centro atidarymas. Mechatronika yra disciplina, kuri apima mechanikos inžinerijos, elektronikos, valdymo ir informacinių technologijų mokslo kryptis.
Vasario 5 d. per Lietuvos studentų krepšinio lygos varžybas Universitetas prisistatys kaip sportiška institucija, išugdžiusi ir ugdanti studentų bei dėstytojų kovinę dvasią, šiuolaikišką požiūrį į sveikatą. Po Klaipėdos ir Kauno technologijos universitetų vaikinų krepšinio rungtynių KTU pučiamųjų instrumentų ansamblio šokėjų grupė atliks teatralizuotą programą, kuri simbolizuos 5 aukštųjų mokyklų įsikūrimą iš Lietuvos universiteto.
Iškilmingame minėjime, skirtame Lietuvos universiteto Kaune 85-mečiui, vasario 7 d. Kauno valstybiniame muzikiniame teatre nebus pompastikos ir ilgų kalbų. Renginio organizatorių sumanymu, šių iškilmių tikslas – atskleisti KTU technologinį, inovatyvų, dinamišką ir kartu kūrybinį potencialą. Jis visas – tai Universiteto žmonės. Minėjimas bus pradėtas gyvai giedamu „Gaudeamus“. Po iškilmingo Universitetui nusipelniusių asmenų apdovanojimo, trumpus ir nuotaikingus filmukus dviejuose ekranuose, įrengtuose virš scenos, pademonstruos visų fakultetų atstovai. Taip KTU padaliniai prisistatys visuomenei. Tarp filmukų scenoje pasirodys KTU studentų meno kolektyvai: tautinio meno ansamblis „Nemunas“, akademinis choras „Jaunystė“, folkloro ansamblis „Goštauta“, šokių klubas „Viesulas“. KTU-FOTO studija parodys trumpą, bet įsimintiną reginį. Šventinis vakaras bus užbaigtas KTU pučiamųjų instrumentų orkestro akordais. Iškilmingo minėjimo scenografiją sukūrė Janina Malinauskaitė.
Įvairių Kauno aukštųjų mokyklų folkloro ansamblių vakaronė ir chorų koncertas, vyksiantys vasario 13 d., suvienys mėgstančiuosius dainas ir šokius, puoselėjančius tautinį meną. Taip bus atskleista Universiteto giluminė dvasia.