„Swedbank“ saugumo ekspertai fiksuoja naują sukčiavimo būdą, kuris įgauna pagreitį − pasinaudodami žinomo laidų vedėjo Andriaus Tapino vardu sukčiai ragina investuoti į kriptovaliutas.
Patikėję tokia suaktyvėjusia melaginga reklama interneto erdvėje, raginančia gyventojus pasinaudoti automatine kriptovaliutų prekybos programa, klientai rizikuoja patirti finansinių nuostolių, skelbiama pranešime spaudai.
„Pastebime, kad 2019-uosius sukčiai pradėjo intensyviai – fiksuojame išaugusį įvairių sukčiavimo atvejų skaičių. Pastarasis sukčiavimo būdas yra išskirtinis tuo, kad pasinaudodami žinomo žmogaus vardu sukčiai bando sukurti patikimumo įspūdį. Visgi žinomo žmogaus vardu pasakojama neįtikėtinos sėkmės istorija turėtų sukelti įtarimų, priversti pagalvoti, ar tikrai šis žmogus dalytųsi tokiais patarimais“, – sako „Swedbank“ atstovas spaudai Saulius Abraškevičius.
Savo ruožtu laidų vedėjas A. Tapinas savo „Facebook“ paskyroje paskelbė jau trečią įrašą, kuriame praneša, kad dėl tokių sukčiavimo veiksmų pasinaudojant jo vardu jis jau kreipėsi į policiją bei Nacionalinį kibernetinio saugumo centrą.
Žinomas žurnalistas praneša gavęs atsakymą, kad dėl klastojamo turinio naudojantis jo vardu bus kreiptasi į užsienio partnerius, nes atakos yra vykdomos iš užsienio.
„Aš neprekiauju kriptovaliutomis, televizijoje nepasakoju, kaip greitai praturtėjau ir negąsdinu didžiųjų bankų. Tai yra sukčiai – nusikaltėliai, kurie nori išvilioti iš jūsų pinigus. Tai, ką jūs matote naujienų portaluose, „Youtube“ ar „Facebook“ yra nusikalstama veikla, apie ją reikėtų pranešti. Nežinau, kaip galima tuo patikėti, bet labai prašau, dabar jau turbūt labai labai prašau – įjunkit smegenis ir netikėkit“, – sako A. Tapinas.
Supratusius, kad užkibo ant sukčių jauko, gyventojus „Swedbank“ saugumo ekspertai ragina nedelsiant kreiptis į banko darbuotojus, kurie patars, kokių veiksmų reikėtų imtis. Apie sukčiavimo atvejus taip pat svarbu pranešti policijai.