Lietuvos sostinėje gegužės 16-17 dienomis laukiama programuotojų antplūdžio – čia vyks tarptautinė konferencija „You Gotta Love Frontend“, skirta klientinės dalies (angl. frontend) programavimo aktualijoms. Pirmasis toks šalyje vyksiantis renginys suteiks galimybę ne tik išgirsti net 17 garsių programavimo specialistų iš viso pasaulio, bet ir pasiūlys ypatingo, niekur negirdėto turinio.
„Kartu su praėjusių konferencijų organizatoriais buvo priimtas sprendimas, kad šiemet renginys vyks Lietuvoje. Toks įvertinimas itin malonus mūsų šalies programuotojų bendruomenei. O žinia apie konferenciją yra svarbi visiems Lietuvoje gyvenantiems programuotojams, nes tokio masto renginiai sutraukia geriausius specialistus. Be to, ir darbdaviams siųsti savo darbuotojus gilinti žinias yra kur kas pigiau, kai renginys yra lokalus“, – teigia vienas renginio organizatorių, IT sprendimų paslaugas teikiančios kompanijos „Tesonet“ vyresnysis programuotojas Mindaugas Jačionis.
Kitas renginio organizatorius, „Wix“ programinės įrangos architektas Tomas Miliauskas akcentuoja ir pirmąkart tokios šalyje įvyksiančios konferencijos išskirtinumą. „Šiai dienai Lietuvoje dar nebuvo surengta specializuota Frontend konferencija – tai vis dar neišnaudota terpė. Toks renginys, mano nuomone, yra puikus papildymas kitoms, platesnio profilio informacinių technologijų konferencijoms, vykstančioms Lietuvoje, nes tiek turinys, tiek pati publika yra labiau koncentruota į tam tikrą, konkretų programavimo aspektą. Tuo pat metu dalyviai susitinka su geriausiais tos srities specialistais, gali keistis žiniomis ir kontaktais“, – apie konferencijos naudą kalba pašnekovas.
Konferencijoje – pranešėjų gausa
Aktyviai besidomintis tokiais programuotojus sutelkiančiais renginiais M. Jačionis priduria, kad puikiai supranta, kas svarbu ir aktualu tokių renginių dalyviams.
„Renginys padės per labai trumpą laiką sužinoti itin kokybiškos informacijos ir gauti labai daug vertingų žinių, mat pranešimų temos yra pačios įvairiausios – nuo klasikinių technologijų iki dar negirdėtų inovacijų. Tai, manau, atlieps programuotojų bendruomenės norus ne tik pagilinti savo žinias, bet ir išplėsti akiratį“, – apie konferenciją pasakoja „Tesonet“ atstovas.
Jam antrina ir „Wix“ programuotojas Vaidas Pilkauskas. „Konferencijoje bus daug kalbama apie gerąsias praktikas, kurias privalu žinoti kiekvienam klientinės dalies programuotojui. Tai naudinga ne tik kuriant programinę įrangą, bet ir norint sužinoti, kaip vartotojas mato šiuos produktus. Taip pat – įgyti daugiau supratimo, kaip gali atrodyti galutinis produktas“, – teigia V. Pilkauskas.
Šiuos tikslus padės įgyvendinti susirinksiantys pranešėjai, savo srities profesionalai. Iš viso renginyje planuojami 17 pranešimų, kurių kiekvienas dengia skirtingą klientinės dalies programavimo sritį. Organizatoriai pabrėžia ir itin garsius konferencijoje dalyvausiančius pranešėjus. Vienas jų – Kyle Simpson, skaitysiantis uždaromąjį pranešimą.
„K. Simpson yra vienas šios konferencijos hitų. Kai mokiausi programuoti „JavaScript“ programavimo kalba, jo knygos buvo vienos iš tų, kurias ir pats skaičiau, ir kitiems rekomendavau. Tad šio Europoje reto svečio atvykimas į konferenciją yra lyg svajonės išsipildymas ne tik man, bet ir daugeliui kitų. Jis savo pranešime su tam tikru kritikos prieskoniu kalbės apie ateitį ir būsimas technologijas“, – pasakoja V. Pilkauskas.
Nuo pranešimo apie virtualią realybę iki dar negirdėto turinio
Konferencijos dalyviai turės galimybę pasiklausyti ir vieno iš programuotojams skirto internetinio portalo „Smashing Magazine“ autorių Vitaly Friedman pranešimo – jis taip pat programavimo pasaulyje žinomas vardas, kuris kalbės apie dizainą ir naudotojo sąsajas.
Didelio dėmesio turėtų sulaukti ir Liv Erickson, kuri specializuojasi virtualios realybės industrijoje. Organizatorių teigimu, ši dar gana nauja sritis nėra plačiai paplitusi Frontend pasaulyje, tad konferencijos dalyviams turėtų būti įdomu išgirsti, kuo gyvena šios technologijos plėtotojai.
Dar vienas garsus pranešėjas – informacinės aplinkos pritaikymo žmonėms su negalia specialistas bei net keletos W3C (World Wide Web Consortium) grupių narys Adrian Roselli, kurio pranešimas bus skaitomas ypatingą dieną.
„Nors jo pranešimo tema yra žinoma, tačiau turinys bus visiškai naujas – jo nebus galima išgirsti niekur kitur, tik Vilniuje vyksiančiame renginyje. Be to, jis savo pranešimą skaitys gegužės 16 dieną, kai minima pasaulinė prieinamumo diena (angl. Global Accessibility Awareness Day). Tad taip bus paminėta ir ši svarbi data“, – teigia T. Miliauskas.
Skirtingos ne tik renginio pranešėjų temos, bet ir gyvenamosios vietos. Jie atvyksta iš įvairiausių pasaulio valstybių – Brazilijos, Kanados, Australijos, Singapūro ir t.t. Didelė dalis pranešėjų Lietuvoje lankysis pirmąkart.
Taip pat margas ir renginio dalyvių sąrašas – joje laukiama besidominčių Frontend ne tik iš Lietuvos, bet ir aplinkinių valstybių – Lenkijos, Baltarusijos, Latvijos, Estijos, Vokietijos, Skandinavijos šalių.