Elektronika.lt
 2024 m. lapkričio 15 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Lapkričio 14 d. 20:22
Technologijų įmonės vis dažniau prisideda prie automobilių kūrimo: kas iš to vairuotojams?
Lapkričio 14 d. 17:18
Lietuva žengia į dronų ateitį: instruktorių mokymai atveria naujas galimybes
Lapkričio 14 d. 14:25
Lietuvos mokslininkai kuria akustinio spektro ultragarso pagrindu kraujotaką gerinantį prietaisą
Lapkričio 14 d. 11:40
Nematomi technologijų herojai: kaip telefonai ir kiti prietaisai gelbėja žmonių gyvybes?
Lapkričio 14 d. 08:29
Išplėskite ribas su AGON PRO AG276FK
Lapkričio 13 d. 20:29
KTU mokslininkų ir partnerių kuriamas VR įrankis padės vilkikų vairuotojams įvaldyti stresines situacijas
Lapkričio 13 d. 18:23
Kas yra kibernetiniai nusikaltėliai ir 4 būdai, kaip juos pačius apgauti
Lapkričio 13 d. 16:23
Ar „ChatGPT“ meta iššūkį „Google“? Nauja paieškos funkcija ir kaip ja naudotis
Lapkričio 13 d. 14:19
Labas, „Siri“, pasitark su „ChatGPT“: „Apple“ balso asistentui pribrendo laikas pokyčiams
Lapkričio 13 d. 12:29
Dauguma vartotojų nebepasitiki nuo sukčių nukentėjusiomis įmonėmis
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
Reklama
 Naujienos » Įvykiai, renginiai Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

„Balttechnika 2019“: robotai neatims darbo vietų – ilgainiui jų nebus iš ko atimti

Publikuota: 2019-05-09 17:34
Tematika: Įvykiai, renginiai
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Žuvų auginimas ne jūroje, o laivo „pilve“, automatinė knygų spausdinimo mašina ar skaitmenizuota kosmetikos priemonių gamybos linija – 4-oji pramonės revoliucija verslo negąsdina ir jis vis dažniau ryžtasi veiklos automatizavimui.

Kokios šiandien skaitmenizavimo galimybės Lietuvoje, kaip rinkti, apsaugoti ir analizuoti didelius kiekius duomenų – apie tai geriausi srities profesionalai diskutuos kasmetinėje tarptautinėje specializuotoje gamybos, inovacijų ir inžinerinių sprendimų parodoje „Balttechnika“ gegužės 15–17 d., Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“, Vilniuje.

Sulaukiame investuotojų dėmesio

Programinės įrangos kūrėjos „Microsoft“ Baltijos šalių vadovės dr. Renate Strazdina teigimu, Lietuva ir pažangiausios šalies įmonės turi potencialo skaitmeninei transformacijai.

„5G ryšio plėtrai besiruošianti Lietuva gali pasigirti ne tik puikiai išvystyta infrastruktūra ir greitu interneto ryšiu. Šalyje gausu talentų ir darbo jėgos, reikalingos šiam progresui. Investuotojai iš užsienio Lietuvoje kuria laboratorijas, užsiimančias tyrimų ir plėtros (R&D) veikla. Nemažai  technologijomis grindžiamos inovacijos finansinių paslaugų srityje („FinTech“), o pasaulio novatoriai skuba pasinaudoti bendrosios rinkos teikiamais pranašumais sparčiai besivystančiame sektoriuje. Tai pirmas svarbus rezultatas plėtojant skaitmeninę transformaciją“, – tendencijas šalyje brėžia R. Strazdina.

Pagrindinis iššūkis verslams, anot jos, yra gebėjimas identifikuoti, kaip tinkamai pritaikyti dirbtinį intelektą savo veikloje. 

„Dirbtinis intelektas šiandien yra pagrindinis konkurencingumo variklis įvairiems verslams – nuo žmogiškųjų išteklių, klientų aptarnavimo srities iki paukštininkystės sektoriaus. Naudojant vaizdo kameras, sensorius ir algoritmus dirbtinis intelektas padeda nuspėti gamybos paklausos poreikius, išvengti neplanuotų gedimų, apsaugo produktus nuo defektų, leidžia  greitai daryti išvadas ir priimti sprendimus. Svarbiausia – išmanyti dirbtinio intelekto veikimo principus, turėti strateginį matymą ir pakankamai kompetencijų, kaip tuo pasinaudoti“, – teigia, „Microsoft“ vadovė Baltijos šalims.

Robotai padeda kurti sėkmės istorijas

Anot UAB „Klinkmann Lit“ atstovo Artūro Dudavičiaus, gamybos pramonės sektorius, mėgindamas išlaikyti konkurencinį pranašumą, nėra linkęs girtis savo pasiekimais, tačiau sėkmės istorijų netrūksta.

„Pavyzdžiui, Klaipėdos jūrų uoste vienoje iš laivų krovos kompanijų įgyvendintas ir plečiamas lokomotyvų robotizavimo projektas. Šiauliuose veikianti didžiausia Šiaurės Europos dviračių gamykla „Baltik vairas“ yra skaitmenizavusi visą gamybos valdymą – darbuotojai sistemoje realiu laiku gali stebėti visus vykstančius procesus. Tą patį yra padariusi ir ne viena maisto gamybos, vandentiekio, energetikos įmonė“, – pavyzdžiais dalijasi pašnekovas.

Įvairūs Lietuvos universitetai, atsižvelgdami į specialistų, gebančių dirbti su duomenimis, dirbtiniu intelektu, augantį poreikį, jau yra įsteigę tokius specialistus ruošiančias mokymosi programas, kuria laboratorijas, o jose vykdo mokslinius tyrimus.

Visgi, Tarptautinės robotikos federacijos duomenimis, šiuo metu 10 tūkst. gamybos pramonėje dirbančių darbuotojų Lietuvoje tenka kiek daugiau nei 10 robotų, kai Suomijoje šis rodiklis siekia apie 140, o Pietų Korėjoje – viršija 700. Ketvirtosios pramonės revoliucijos ištakos glūdi Vokietijoje, kur pagal santykinį robotų skaičių 10 tūkst. darbuotojų tenka daugiau kaip 300 robotų.

Pasak A. Dudavičiaus, nors turime potencialo, tačiau pasiekti pasaulinius rodiklius prireiks dar kelių dešimtmečių.

„Viena paskutiniųjų pasaulinių naujienų, kur pritaikytas dirbtinis intelektas – Norvegijos žuvininkystė, kur robotai puikiai pritaikyti lašišų auginimui. Laivas-robotas su „pilve“ auginamomis žuvimis plaukioja jūromis natūraliais žuvų migravimo keliais. Taip pat praeitais metais Europoje viena iš kosmetikos pilstymo linijų gamintojų rinkai pristatė gamybinę mašiną, kurios konvejeris paremtas magnetinės levitacijos principu perkėlimo, užpylimo operacijoms. Ant veikiančio konvejerio panaudoti robotai, įdiegta moderniausia vaizdo atpažinimo sistema. Viskas vyksta automatiškai ir užtrunka iki kelių minučių be aptarnaujančio personalo įsikišimo“, – dalijasi pavyzdžiu A. Dudavičius.

Gamybai teks keistis

Daugelis šiandien nerimauja, kad robotai gali atimti darbo vietas, tačiau, pasak „Klinkmann“ klientų vadybininko, darbo vietų ilgainiui apskritai nebus iš ko atimti.

„Statistika rodo, kad gamybos apimtys pasauliniu mastu sparčiai auga, o žmonių skaičius bent jau Europoje nėra linkęs didėti, todėl laikui bėgant pradės trūkti darbo jėgos, kurią papildys robotai. Gamybos pramonei teks persiorientuoti, nes ilgainiui gamyba klasikiniu būdu taps brangi, todėl norint išsilaikyti rinkoje reikės investuoti į technologijas. Skaitmenizuojant gamybą, gamybos apimtis galima plėsti nedidinant personalo skaičiaus“, – pasakoja A. Dudavičius.

Europos Komisijos duomenys rodo, kad mūsų visuomenė sparčiai sensta. Jeigu prieš 40 m. senjoru buvo kas dešimtas Lietuvos gyventojas, tai dabar vidutiniškai kas penktas.

Iššūkis – duomenų apsauga

Skaitmenizuojant gamybą, anot A. Dudavičiaus, susiduriama su keliais iššūkiais, pavyzdžiui, kad duomenys gali būti pavogti.

„Skaitmenizuojant gamybą, atsiranda rizika, kad įmonių duomenys gali būti nutekinti. Visų pirma, svarbu atskirti duomenų tinklus pagal kategorijas: gamybos, techninius, buhalterinius ir tai daryti jau nuo pat pirmojo skaitmenizavimo etapo, o ne tuomet, kai linijos jau dirba. Šiandien pažangiausia duomenų tinklų įranga gali saugiai sujungti ne tik vienos įmonės duomenis, o ir pasauliniu lygiu veikiančias gamyklas“, – teigia pašnekovas ir priduria, kad duomenų apsaugos įranga palengvina daugelio įmonių darbą, nes gali automatiškai pateikti vartotojui tikslingus skaičius ir informaciją.

Šiųmetinėje „Balttechnika“ parodoje vyks diskusijos apie tai, kaip rinkti didelius kiekius duomenų, analizuoti juos ir įgyvendinti reikalingiausius patobulinimus bei sprendimus gamybai ir kitiems procesams. Taip pat naujausius inžinerinius sprendimus bei inovacijas parodoje pristatys savo sričių specialistai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Rusijos, Prancūzijos, Suomijos, Vokietijos, Švedijos ir Kinijos.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Energetikos ir technikos muziejus kuria interaktyvią tarpukario aviacijos pionieriaus Lietuvoje ANBO-I lėktuvo repliką

2025 metais Energetikos ir technikos muziejus pristatys lėktuvo repliką su piloto kabinoje integruotu simuliatoriumi, leidžiančiu virtualiai patirti lėktuvo valdymą. Lėktuvas leis muziejaus lankytojams nusikelti į 1925 m. liepos 14 dieną, kai ANBO-I pirmąkart pakilo į orą.

Klaipėdos universitetas ir „Microsoft“ surėmė pečius: sukvietė į technologijų ir saugumo konferenciją

Klaipėdos universitete vyksta Universiteto ir „Microsoft“ organizuojama konferencija „Technologijos ir saugumas“. Tokio formato renginys, kai sukviečiami visų Baltijos šalių aukštųjų mokyklų IT vadovai ir „Microsoft“ profesionalai – Lietuvoje vyksta pirmą kartą.

Lietuvos startuoliai pristato savo idėjas „Web Summit 2024“: didžiausia technologijų konferencija prasidėjo

Pirmadienį Lisabonoje prasidėjo 4 dienas truksianti viena didžiausių pasaulinių technologijų konferencijų „Web Summit“, kurioje mūsų šalies startuoliams skiriamas išskirtinis dėmesys.

2024 m. lapkritis
2024-11-13 09:44
Seimas pritarė siūlymams dėl bepiločių orlaivių ir kitų skraidančių objektų kontrolės stiprinimo
2024-11-12 21:12
Seimas uždraudė Kinijos įmonių prieigą prie didelių saulės ir vėjo jėgainių parkų bei kaupimo įrenginių sistemų
2024-11-12 13:30
Finansinių sukčių atakos tampa vis efektyvesnės: trečiąjį metų ketvirtį realūs gyventojų nuostoliai siekė beveik 5 mln. Eur
2024-11-11 21:15
RRT keičia Elektroninių ryšių paslaugų teikimo taisykles
2024-11-11 15:19
RRT: kokie pokyčiai įtvirtinti naujame Pašto įstatyme?
2024-11-11 10:47
„Corning“ užsitraukė EK rūstybę: pradėtas antimonopolinis tyrimas dėl bendrovės kuriamų „Gorilla Glass“ apsauginių stiklų telefonams
2024-11-11 09:40
Naujiems elektra ir vandeniliu varomiems keleiviniams autobusams įsigyti – dar 36 mln. Eur investicijų
2024-11-09 09:28
„Regitra“: didžiausia dalis tik elektra varomų automobilių įregistruota Neringos savivaldybėje
2024-11-08 07:26
„Citadele“ bankas pelnė tarptautinį „FinTech Magazine“ apdovanojimą
2024-11-07 07:19
Išmanusis telefonas ant ratų: pirmą kartą bus renkamas „Lietuvos metų interneto automobilis“
2024-11-06 13:22
RRT primena: iki 200 įmonių privalo pateikti kontaktinius centrus
2024-11-05 22:02
Milžiniškos žiurkės su garsinėmis liemenėmis taps kontrabandininkų košmaru
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama