Pirmą kartą Lietuvoje organizuojama švariųjų technologijų konferencija „Cleantech Conference Vilnius“, kuri turėtų būti ypač aktuali verslo startuoliams. Anot pagrindinio renginio pranešėjo, besiritanti švariųjų technologijų banga ekonominiu požiūriu turės didesnį poveikį nei ketvirtoji pramonės revoliucija.
Dar šių metų kovo 19 dieną Europos Komisija nusprendė skirti net 35 proc. mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) veiklų biudžeto būtent švariosioms technologijoms. 2021 – 2027 metų finansavimo periodui visas MTEP veikloms skirtas biudžetas siekia net 100 milijardų eurų. Verslo startuoliams reikėtų nepamiršti, kad be viešojo finansavimo galimybių taip pat yra daug privačių investuotojų, kurie domisi būtent šio sektoriaus investavimo galimybėmis. Savo vardo fondus, finansuojančius klimato kaitos stabdymą, yra sukūrę Leonardo DiCaprio, Bill Gates.
Balandžio 16 d. pirmą kartą Lietuvoje vyks švariųjų technologijojų konferencija, organizuojama praėjusių metų spalio mėn. įsteigto Lietuvos švariųjų technologijų klasterio. Konferencijos dalyviai turės išskirtinę galimybę pasiklausyti 25 metų patirtį sukaupusio švariųjų technologijų bei atsinaujinančių išteklių verslo kūrimo eksperto Ron Bloemers pranešimo. Pasaulinio lygio pranešėjas iš Nyderlandų pristatys 3 iš 8 pagrindinių sektorių, kuriuose iki 2050 metų laukiamas švariųjų technologijų proveržis: švarioji energija, vandens bei žemės ūkio sektoriai. Rono patirtis labai įvairialypė - pradedant darbu su ankstyvos stadijos startuoliais, baigiant vadovaujančiomis pozicijomis aukščiausio lygio tarptautinėse įmonėse. Šiuo metu Ron yra „Start-U-up“ - privataus Amsterdame veikiančio švariųjų technologijų verslo akceleratoriaus – įkūrėjas ir vadovaujantis partneris.
Kitas ypatingas konferencijos svečias Mike Goodfellow-Smith papasakos apie verslo ir mokslo partnerystę švariųjų technologijų srityje, pasidalins patarimais iš asmeninės patirties. Mike šiuo metu yra kviestinis Astono verslo mokyklos (Aston Business School) bei Birmingemo universiteto (University of Birmingham) lektorius, kur dėsto apie tvarią miestų ir įmonių plėtrą. Taip pat lektorius moko ir konsultuoja švariųjų technologijų startuolius iš viso pasaulio didžiausiame švariųjų technologijų konkurse „ClimateLaunchpad“.
Apie finansavimo galimybes švariųjų technologijų sektoriuje papasakos Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA), Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA), Investicijų ir verslo garantijos (INVEGA) ir Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA). Taip pat bus pristatyti gerosios praktikos švariųjų technologijų srityse pavyzdžiai bei Žiedinės ekonomikos iššūkiai ir galimybės verslui.
Konferencijos organizatoriai: Lietuvos švariųjų technologijų klasteris, koordinuojamas Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parko (SSMTP), Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA), Lietuvos inovacijų centras (LIC).