Sausio 25-27 dienomis įvyko kasmetinis žaidimų kūrimo festivalis „LT Game Jam“, kuris yra pasaulinio „Global Game Jam“ renginio dalis. Daugiau nei 500 žaidimų kūrimo entuziastų susibūrė Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje ir per 48 valandas sukūrė 80 žaidimų prototipų. Renginio metu visame pasaulyje žaidimus kūrė daugiau nei 47 000 žmonių, o vertinant dalyvių skaičių Vilnius pateko į aktyviausių pasaulio miestų dešimtuką.
„Global Game Jam“ nuo kitų panašaus pobūdžio kūrybinių renginių skiriasi konkrečia tema, kuri skelbiama tik festivaliui prasidėjus. Šiemet organizatoriai nusprendė grįžti iš abstraktesnių temų į artimą, pažįstamą aplinką ir pasiūlė kurti žaidimus, atsakant į klausimą „Ką tau reiškia namai?“. Tiesa, temos interpretacijai laisvė, kaip visuomet, palikta didelė, tad sukurtiems žaidimams netrūko žanrų, stilių ir istorijų įvairovės.
„Game Jam renginių dvasia yra unikali, o savo žavesiu pritraukia daugybę kūrybingų žmonių: dailininkus, programuotojus, muzikantus, rašytojus — visus norinčius dalyvauti žaidimų kūrimo procese, – sakė vienas renginio organizatorių, „Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacijos“ (LŽKA) valdybos pirmininkas Šarūnas Ledas. – Vienoje erdvėje susitinka srities profesionalai su kitų sferų atstovais ar jaunesniais dalyviais, kurie svajoja ateityje kurti žaidimus. Tai puiki terpė eksperimentuoti ir išbandyti netradicines idėjas, o dalyviai vieni kitiems su malonumu padeda ir kartu siekia bendro tikslo – sukurti savo žaidimų prototipus per 48 valandas. Na, o tai, kad šiame renginyje nėra komisijos ar teisėjų, padaro jį labai bendruomenišką ir smagų!“
Nors „Global Game Jam“ yra skirtas idėjų testui ir kūrybiniams eksperimentams, dalis kūrėjų nutaria tęsti pradėtus darbus ir išleisti visavertę žaidimo versiją. Neseniai tokį žaidimą sukūrė ir lietuvių komanda. Prieš dvejus metus „Game Jam“ metu sugalvota idėja tapo žaidimu „Sipho“, kuris jau spėjo sulaukti dėmesio interneto parduotuvėje „Steam“, o jo kūrėjai šių metų renginio metu buvo apdovanoti iniciatyvos „Ship IT“ prizu. „Ship IT yra kaip papildomas paskatinimas kūrėjams neapleisti „Game Jam“ metu sugalvotos idėjos ir bandyti išvystyti ją iki visaverčio žaidimo“, – sakė idėjos iniciatorius dr. Mantas Puida. „Kartu su LŽKA norime padėti kūrėjams pasiruošti sėkmingam žaidimo išleidimui, o už pirmuosius rezultatus apdovanoti piniginiais prizais.“
Atsisiųsti ir išmėginti „Game Jam“ metu sukurtus žaidimus galite ir jūs, tereikia apsilankyti festivalio puslapyje, „Games“ skiltyje.