Šiandien Europos Komisijos paskelbtoje ilgalaikėje strategijoje „Švari mūsų visų planeta“ išdėstyta, kaip Europa, investuodama į realistinius technologinius sprendimus, įgalindama piliečius, derindama veiksmus tokiose svarbiose srityse, kaip pramonės politika, finansai ar moksliniai tyrimai ir kartu užtikrindama socialinį teisingumą, gali rodyti klimatui daromo poveikio neutralizavimo pavyzdį.
Strategija apima kone visas ES politikos sritis ir dera su Paryžiaus susitarimo tikslu užtikrinti, kad visuotinis atšilimas neviršytų 2° C, kartu stengiantis, kad temperatūra nepadidėtų daugiau kaip 1,5° C. Šios ilgalaikės strategijos tikslas yra pateikti ateities viziją ir jos įgyvendinimo kryptį bei planą, taip pat įkvėpti ir paskatinti suinteresuotuosius subjektus, mokslininkus, verslininkus ir piliečius kurti naujas novatoriškas pramonės šakas, įmones ir darbo vietas. Ilgalaikėje strategijoje vertinamos valstybių narių, įmonių ir piliečių turimos galimybės ir kaip jos gali prisidėti prie mūsų ekonomikos modernizavimo bei pagerinti europiečių gyvenimo kokybę. Siekiama užtikrinti, kad ši pertvarka būtų socialiai teisinga ir didintų ES ekonomikos ir pramonės konkurencingumą pasaulio rinkose, užtikrintų aukštos kokybės darbo vietas bei tvarų augimą Europoje ir sykiu padėtų spręsti kitas aplinkos problemas – oro kokybės, biologinės įvairovės nykimo ir kt.
Europos Komisija ragina Europos Parlamentą, Europos Vadovų Tarybą, Tarybą, Regionų komitetą ir Ekonomikos ir socialinių reikalų komitetą apsvarstyti 2050 m. neutralizuoto poveikio klimatui Europos viziją. Kad ES valstybių ir vyriausybių vadovai galėtų pasirengti planuoti Europos ateitį 2019 m. gegužės 9 d. Sibiu vyksiančiame Europos Vadovų Tarybos susitikime, ministrai visų atitinkamų sudėčių Taryboje turėtų rengti išsamius politinius debatus apie savo politikos sričių indėlį į bendrąją viziją. Iki 2018 m. pabaigos valstybės narės Europos Komisijai pateiks savo nacionalinių klimato srities ir energetikos veiksmų planų projektus, kurie bus labai svarbūs siekiant 2030 m. klimato srities ir energetikos tikslų; šie planai turi būti perspektyviniai ir juose turėtų būti atsižvelgta į ilgalaikę ES strategiją.