Lietuva didina apsukas siekdama dar labiau įtvirtinti savo lyderystę regione finansinių technologijų srityje. Šalyje susiburs aukščiausio lygio tarptautiniai ekspertai, verslininkai ir finansų rinkų politikos formuotojai, kurie ieškos recepto Lietuvos patrauklumui didinti.
Lapkričio 8 d. vyksiančioje „FinTechInn“ konferencijoje lankysis daugiau nei 240 mln. eurų rizikos kapitalo investicijų pritraukusios paskolų bendrovės „Kreditech“ buvęs vadovas Alexanderis Graubneris Mulleris. Ši bendrė skelbia nuo įsikūrimo 2012 m. suteikusi paslaugas daugiau nei 2 mln. žmonių ir yra vienas stambiausių Europos startuolių. Taip pat „FinTechInn“ savo įžvalgomis dalysis vienos geriausiai vertinamų pasaulio aukštųjų mokyklų – Londono universiteto koledžo – mokslininkas Paolo Tasca. Jis pristatys savo požiūrį, kaip kriptovaliutos keičia pasaulinę ekonomiką ir kaip valstybėms prisitaikyti prie šių pokyčių.
Kartu su jais diskutuos dešimtys kitų Lietuvos ir pasaulio ekspertų, tarp kurių – gerai žinomas elektroninių pinigų ekonomistas Jonas Matonis, buvęs Europos Komisijos Kapitalo rinkų sąjungos vadovas Jungas Lichtenbergeras, didžiausio Lietuvos „FinTech“ startuolio „TransferGo“ vadovas Daumantas Dvilinskas, Finansų ministerijos, Lietuvos banko ir kitų institucijų bei bendrovių atstovai.
Judame dideliais žingsniais
Vilius Šapoka, finansų ministras, kalba, kad žinia apie Lietuvos lyderystę finansinių technologijų srityje girdima vis labiau, o naujai dedami žingsniai padės dar labiau įtvirtinti savo poziciją regione.
„Kuriame palankią teisinę aplinką finansinių technologijų plėtrai Lietuvoje ir tai atsispindi augančiame šios srities įmonių skaičiuje. Tampame ne tik matomi pasaulio žemėlapyje, bet ir pavyzdžiu kitoms šalims, o visi kartu galime pasiekti dar daugiau. Tikiu, kad „FinTechInn“ konferencijos metu kartu su tarptautiniais ekspertais ir vietine bendruomene apsikeisime naujomis idėjomis, kurios leis dar labiau pagerinti verslo aplinką finansinių technologijų plėtrai, kartu sustiprinant vartotojų ir duomenų apsaugą bei suvaldant rizikas“, – sako finansų ministras.
Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas pastebi, kad į rinkos reguliuotoją besikreipiančių bendrovių skaičius ir toliau auga. Beje, tai yra ne tik vietinės įmonės, bet ir verslai iš Jungtinės Karalystės, kitų Europos šalių bei Azijos.
„Vyriausybės ir Lietuvos banko pastangas tarptautiniai rinkos dalyviai priėmė teigiamai ir jau antrus metus matomas gerokai didesnis „fintech“ įmonių susidomėjimas bei paraiškų gauti elektroninių pinigų įstaigos licenciją skaičius. Turime daug talentingų laisvai angliškai kalbančių žmonių, kurie yra pasiruošę įgyvendinti sudėtingus technologinius sumanymus. Su tokiais ištekliais galime dar svariau prisidėti prie pasaulinės finansinių technologijų plėtros“, – dėsto Lietuvos banko atstovas.
M. Jurgilo teigimu, pasaulinio lygio ekspertų susitikimas su vietine bendruomene „FinTechInn“ konferencijoje yra ir gera proga įvertinti šalies pažangą, ir galimybė peržiūrėti bei patobulinti dabartinę finansinių technologijų plėtros strategiją.
Lapkričio 8 d. vyksiančią „FinTechInn“ organizuoja Finansų ministerija, Lietuvos bankas, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) ir VšĮ „Investuok Lietuvoje“ – komanda, kuri sujungė savo jėgas paversti Lietuvą „fintech“ lydere Baltijos ir Šiaurės šalių regione.