Spalio 18 d. Vilniuje vyks Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) metinė konferencija „How to get into Horizon2020: Challenges and Opportunities?“, kurioje laukiami verslo bei mokslo atstovai, mentoriai, konsultantai, kurie vykdo, planuoja vykdyti, ar prisideda prie inovacinės veiklos.
„Konferencijoje sulauksime ekspertų ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio, kurie atskleis naujas tarptautinio bendradarbiavimo perspektyvas atskiruose sektoriuose (transporto ir logistikos, bio-pramonės bei žemės ūkio). Tikimės, jog šis renginys paskatins Lietuvos verslo ir mokslo atstovus ieškoti naujų galimybių, kurias gali suteikti didžiausia ES mokslinių tyrimų ir inovacijų programa „Horizontas 2020““, – teigia MITA direktorius Kęstutis Šetkus, pridurdamas, jog šiuo metu šioje programoje Lietuvos įmonės įgyvendina 68 projektus, kurių bendra vertė siekia daugiau nei 12 mln. eurų.
MITA metinėje konferencijoje bus suteikta išskirtinė galimybė iš žymiausių Europos ir Lietuvos ekspertų lūpų išgirsti apie didžiausios tarptautinės mokslinių tyrimų bei inovacijų programos „Horizontas2020“ pridėtinę vertę, perspektyvas ir tarptautinio bendradarbiavimo galimybes. Viena iš apie tai kalbėsiančių pranešėjų – Julija Sakovica, iš kaimyninės Latvijos kilusi Europos Komisijos (EK) transporto ir logistikos ekspertė.
Apie paraiškų teikimo bei vertinimo taisykles, susijusias su energetika ir tvaria aplinka, įžvalgomis dalinsis biopramonės konsorciumo direktorius ir įmonės „Emerencia Consultancy“ vadovas iš Belgijos Nelo Emerencia. Šis ekspertas išskirtinį dėmesį skirs viešojo ir privataus sektorių partnerystei „Biopramonės bendroji iniciatyva“, kuri skatina investicijas ir kuria konkurencingą biologinių produktų rinką, sprendžiant didžiausius Europos visuomenės uždavinius.
EK Žemės ūkio ir kaimo plėtros generalinio direktorato (DG AGRI) atstovas José Ruiz Espi dalinsis informacija apie 2019–2020 m. darbo programą ir informuos apie tarptautinio bendradarbiavimo galimybes. Šis ekspertas – agronomijos inžinierius, nuo 2005-ųjų EK daugiausia dirbęs bioenergijos srityje.
Taip pat konferencijoje patirtimi dalinsis Lietuvos mokslo (VGTU Transporto ir logistikos kompetencijos centro koordinatorius dr. Algirdas Šakalys) ir verslo („Geomatrix“) atstovai aktyviai dalyvaujantys tarptautinėse programose bei įgyvendinantys ne vieną tarptautinį projektą.
Dar verslo bei mokslo atstovams bus naudinga išgirsti charizmatiškojo startuolių mentoriaus, populiaraus ne tik Vokietijoje, bet ir Europoje Christoph Sollich patarimų, kaip parduoti savo idėją investuotojams ar (ir) potencialiems vartotojams.
Be to, konferencijos metu bus galima gauti MITA ekspertų B2B konsultacijų bei sudalyvauti interaktyvioje verslo bei mokslo atstovų diskusijoje, kurioje bus siekiama atskleisti šių dviejų pusių bendradarbiavimo privalumus ir trūkumus.
Renginys vyks spalio 18 d., ARKANGELO konferencijų ir meno centre (Maironio g. 11, Vilnius). Pradžia: 10 val.