Autorių, atlikėjų ir įrašų gamintojų teisėms atstovaujančios asociacijos LATGA ir AGATA pristato bendro darbo rezultatą – platformą „Leidžiam.lt“. Nuo šiol vos keliais paspaudimais verslininkai galės gauti licencijas, suteikiančias teisę viešai naudoti itin platų tiek lietuvių, tiek užsienio autorių ir atlikėjų muzikos repertuarą, kuriam atstovauja šios dvi asociacijos.
Muzikos įraše „slypi“ trijų tipų teisės: autorių (kuriems atstovauja LATGA) bei atlikėjų ir įrašų gamintojų (kuriems atstovauja AGATA) atlyginimą gauti privalo jie visi, todėl kūrinių naudotojai privalo įsigyti abiejų asociacijų licencijas. Siekdamos palengvinti rūpesčius verslininkams, LATGA ir AGATA sukūrė platformą „Leidžiam.lt“, kurioje bus galima rasti visą informaciją apie muzikos naudojimą versle ar kitoje veikloje ir itin paprastai susitvarkyti reikiamus dokumentus.
„Džiaugiamės, kad didžioji dalis muzikos naudotojų jau supranta, kad, norint legaliai leisti kūrinius savo įstaigose, reikalinga mūsų licencija. Naujoji platforma yra ilgo abiejų asociacijų darbo rezultatas, kuris, tikimės, palengvins ir sutrumpins verslininkų kelią legalios muzikos link“, – pasakojo asociacijos AGATA Tarybos pirmininkas, muzikantas ir dainų autorius Domantas Razauskas.
Ne paslaptis, kad muzika kavinėse, restoranuose, parduotuvėse, sporto salėse ar grožio salonuose gali padėti sukurti malonią atmosferą, pritraukti klientų, o tam tikrais atvejais be muzikos jų veikla apskritai yra neįsivaizduojama. 2017 m. „Spinter tyrimai“ vykdytos apklausos duomenimis, absoliuti dauguma Lietuvos gyventojų mano, kad muzika tokias vietas daro patrauklesnes, o už jos naudojimą kūrėjams turi būti atlyginta. Švedijoje atlikto tyrimo metu paaiškėjo – parduotuvėse, kuriose groja muzika, žmonės praleidžia daug daugiau laiko nei tose, kuriose yra tylu.
Žinomas kompozitorius, asociacijos LATGA tarybos prezidentas prof. Teisutis Makačinas akcentuoja, kad viešose vietose skambanti muzika veikia netgi žmonių įpročius.
„Esu skaitęs, kaip tyrimo metu viename dideliame prekybos centre geriau pirko prancūzišką vyną skambant prancūziškai muzikai, o vokišką – vokiškai. Taigi, galima daryti išvadą, kad skambant lietuviškai muzikai geriau perkami lietuviški produktai, o tai skatina mūsų ekonomikos augimą. Kokybiškos lietuvių kuriamos muzikos įrašų repertuaras nuolat plečiasi, tad kyla natūralus noras, kad minint Valstybės atkūrimo šimtmetį jis skambėtų visose viešose erdvėse – pradedant oro uostų prieigomis, baigiant prekybos centrais ar restoranais. Dabar šį norą įgyvendinti labai paprasta – tereikia užsukti į „Leidžiam.lt“ platformą ir gauti mūsų licencijas“, – sakė prof. T. Makačinas.