Klaipėdoje jau dešimtą kartą apdovanoti geriausių Europos Sąjungos (ES) investicinių projektų vykdytojai. Konkurso „Europos burės“ apdovanojimų metu įvertinti 8 nominacijų laimėtojai.
Tarp nominantų – UAB „Vildoma“, įgyvendinusi VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūros administruotą projektą – „Inovatyvaus judesio treniruoklio prototipo sukūrimas“.
Projekto tikslas buvo sukurti inovatyvaus judesio treniruoklio prototipą, išrandant ir naudojant inovatyvius konstrukcijų sprendimus, kurie leistų pagaminti kompaktišką, paprastai transportuojamą, lengvai surenkamą ir nesudėtingai naudojamą įrenginį, kuriame būtų saugu ir patogu išbūti ilgą laiką; suteiktų galimybę žmogų vertikalizuoti iš sėdimos ir iš gulimos pozicijos; lengvai prisitaikytų prie žmogaus fizinio pajėgumo, gebėjimo judėti, keliamų reabilitacijos ar sveikatinimo tikslų; pagerintų treniruoklio ir žmogaus sąveiką.
Inovatyvios sveikatinimo įrangos poreikį rinkoje sąlygoja smarkiai augantis susirgimų (ypatingai – galvos smegenų insulto bei cerebrinio paralyžiaus), kurių pasekmė – judėjimo negalia ir sutrikusi koordinacija, skaičius. Dažniausios minėtų susirgimų pasekmės yra įvairaus laipsnio motorikos, jutimų, pusiausvyros ir koordinacijos sutrikimai. Įmonės duomenimis, prieš pradedant kurti treniruoklio prototipą, Europos Sąjungoje buvo apie 10 procentų žmonių, patiriančių judėjimo negalią. Šiuolaikiškos sveikatinimo įrangos poreikį taip pat skatina naujausios medicinos reabilitacijos metodikos, besiremiančios neuroplastiškumo teorija, kuri teigia, kad žmogaus nervų sistema geba keistis struktūriškai ir funkciškai, priklausomai nuo reabilitacijoje naudojamų mechaninių ir robotizuotų priemonių.
Prieš kuriant treniruoklį buvo žinoma, jog nėra tokios universalios, kompensuojančios ir treniruojančios mechatroninės įrangos, kuri lengvai prisitaikytų prie neįgalaus žmogaus poreikių; leistų įvairų negalios laipsnį turintiems lavinti pusiausvyrą, raumenų koordinaciją, mokytis vaikščioti, tobulinti ėjimo įgūdžius, didinti fizinį aktyvumą ir taip gerinti savijautą bei sveikatą.
Apdovanojimą „Už įdomiausią smulkaus verslo projektą“ gavusi įmonė į projektą iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų investavo 69 tūkst. Eur.