Gegužės 8 d. Lietuva sudarė Vyriausybės saugumo programos sutartį (angl. Government Security Program) su viena didžiausių programinės ir techninės įrangos gamintojų „Microsoft Corporation“.
„Lietuvai, stiprinant savo kibernetinį saugumą, būtina turėti prieigą prie kaip galima didesnio skaičiaus informacijos šaltinių, ypač apie programinius produktus, kuriuos naudoja didelė dalis valstybės institucijų ir gyventojų. Tuo pačiu stipriname ir tarptautinį bendradarbiavimą, ir valdžios bei verslo partnerystę“, – sakė Jungtinėse Amerikos Valstijose besilankantis krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza.
Sutartį „Microsoft“ būstinėje Restone, įgaliotas Lietuvos Respublikos Vyriausybės, pasirašė krašto apsaugos viceministras E. Kerza ir „Microsof Corporation“ viceprezidentas Tim Turitto.
Pasak viceministro E. Kerzos, šis susitarimas Lietuvos valstybės institucijoms suteiks tiesioginę prieigą prie „Microsoft“ valdomos informacijos ir tyrimų apie pažeidžiamumus ir kibernetines grėsmes, taip pat pagrindinių produktų ir specializuoto programinio kodo akreditavimo tikslais.
„Bendradarbiavimas su viena didžiausių IT kompanijų pasaulyje pagreitins mūsų reakcijos laiką greitas keitimasis informacija padės efektyviau spręsti kibernetinio saugumo klausimus“, – pabrėžė E. Kerza.
„Technologinė pažanga skatina ne tik viešojo ir privataus sektoriaus inovacijas ir atsparumą kibernetinėms grėsmėms, tačiau prie šių pokyčių taikosi ir kibernetinis nusikalstamumas. Praėjusiais metais pasaulyje vykusios kibernetinės atakos parodė, kas gali nutikti, kai organizacijos kibernetiniam saugumui skiria nepakankamai dėmesio. Viešajame sektoriuje tokių klaidų negali būti, todėl labai džiaugiamės suteikdami Lietuvos valstybės institucijoms technologinius sprendimus, kurie saugo ir nuo žinomų, ir nežinomų grėsmių. Tikime, kad tai padės Lietuvos institucijoms geriau pasirengti bet kokioms galimoms kibernetinio saugumo grėsmėms“, – sako „Microsoft Lietuva“ vadovės pareigas laikinai einanti Renate Strazdina.
Lietuvos dalyvavimas Vyriausybės saugumo programoje yra nemokamas, tuo pačiu dalyvaujant joje nereikia turėti galiojančios produktų įsigijimo sutarties su „Microsoft“. Tokias vyriausybines sutartis su „Microsoft“ yra sudariusios 28 valstybės.