Lygiai prieš 45 metus, balandžio 3 d., „Motorolos“ inžinierius M. Kuperis delniniame telefone surinko pagrindinės konkurentės „AT&T“ numerį – tai buvo pirmasis skambutis mobiliuoju telefonu. Tiesa, komerciniai tinklai pasaulyje atsirado tik devinto dešimtmečio pradžioje, o visiems gerai žinomo GSM ryšio luktelėti prireikė iki pat 1991-ųjų.
Laisvė bendrauti bet kada ir bet kur dar kurį laiką buvo tik turtingųjų privilegija – kaip ir visų naujovių, ryšio ir telefonų kainos buvo ypač didelės. Tačiau masto ekonomija, naujų tiekėjų konkurencija ir kova dėl kliento greitai pavertė mobilųjį ryšį kasdiene paslauga.
Lietuvoje ryšio plėtra vyko tuo pačiu keliu – pirmaisiais metais tiek telefonų, tiek paslaugų kainos buvo didelės. Situacija mobiliųjų paslaugų rinkoje keistis pradėjo tuomet, kai joje 2000 m. atsirado trečiasis operatorius.
„Mobiliojo ryšio istorija – įkvepiantis pavyzdys, kaip technologijos iš bandymų stadijos tampa masinėmis ir visiems prieinamomis. Džiaugiamės, kad galėjome prisidėti prie šio proceso – tiek diegdami inovacijas, tiek kovodami dėl žemesnės kainos vartotojams“, – sakė Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius.
Į ryšio kokybės gerinimą „Tele2“ vien pernai investavo daugiau nei 10 mln. eurų. Ypač daug dėmesio yra skiriama 4G+ tinklo plėtrai, kuris operatoriaus tinkle jau dengia 86 proc. Lietuvos gyventojų ir greitai pasieks 4G dengimo lygį.
Lietuvoje šiuo metu veikia 1227 „Tele2“ 4G, 4G+ ir 4G++ bazinės stotys.