Meną ne visi supranta, technologijos ne visiems įdomios. Kas būtų, jei šių dviejų sričių kūrėjus suburtume į vieną erdvę ir pasiūlytume apsikeisti idėjomis? Tokio eksperimento imasi didžiausias inovacijų festivalis Baltijos šalyse LOGIN 2018 ir MO, jau šiais metais atsidarysiantis modernaus ir šiuolaikinio meno muziejus Vilniuje. LOGIN 2018 ir MO balandžio 21 dieną kviečia į unikalų renginį – meno hakatoną „hARTckathon“.
„Meno ir technologijų kūrėjai retai dirba išvien. Bet mes tikime, jog šių industrijų bendradarbiavimas yra neišvengiamas tvarių, aktualių inovacijų kūrimui. Norime paskatinti kūrėjus ir gykus galvoti kartu”, – sako LOGIN 2018 direktorė Indrė Blauzdžiūnaitė-Chevalier.
„Muziejus pirmiausia yra vieta susitikti – su savimi, draugu, šeima, menu, su įvairiomis temomis, – teigia MO muziejaus direktorė Milda Ivanauskienė, – svarbiausia MO muziejui yra jį lankantys ir kartu kuriantys žMOnės. MO prasidėjo iš asmeninės ne menininkų, o MOkslininkų šeimos iniciatyvos, tad kviečiame skirtingų sričių atstovus jungtis, bendradarbiauti ir kurti savo muziejų – šiuolaikišką, inovatyvų ir sujungiantį meną su technologijomis, kad apsilankymas MO suteiktų naujas patirtis, o menas taptų artimas.“
„hARTckathono“ organizatoriai skatins sukurti naują technologinį įrankį, kurio tikslas padėti naujai patirti modernų ir šiuolaikinį meną. Įrankio kūrimas vyks trimis etapais. Vienos dienos „hARTckathonas“, vyksiantis balandžio 21 d. bus skirtas pradinių idėjų generavimui. Jo dalyvius įkvėps garsiausių pasaulio muziejų skaitmeninių departamentų vadovai, kurių sėkmės formulė – kasdienis technologijų ir meno „miksavimas“, o visos dienos darbo rezultatus įvertins tarptautinė komisija.
Geriausią idėją pasiūliusi komanda bus apdovanota piniginiu prizu „hARTckathono“ dienos pabaigoje ir gaus teisę pristatyti produkto prototipą ar idėją LOGIN festivalyje, birželio 7–8 dienomis.
LOGIN 2018 direktorės teigimu, naujasis hARTckathon'o formatas puikiai atspindi festivalio, šiais metais nusprendusio sugriauti įsivaizduojamas sienas tarp technologijų, kūrybiškumo ir verslumo, idėją.
Pasak MO vadovės, ši kultūros ir technologijų jungtis rodo ir MO muziejaus požiūrio kryptį – modernaus muziejaus, kuris atliepia šiuolaikinio žmogaus poreikius.