Gal girdėjote apie lietuvių išradimus, kurie pakeitė bent kelių žmonių gyvenimą? O gal norite pasiūlyti nepelnytai užmirštą tarpukario Lietuvos racionalizaciją? Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kviečia visus Lietuvos piliečius teikti siūlymus, kokios svarbiausios ir įdomiausios inovacijos bei išradimai buvo sukurti Lietuvoje per paskutinius 100 metų, kokie reikšmingiausi įvykiai suteikė impulsą tolimesniam valstybės technologijų proveržiui.
Telkdama Lietuvos mokslo, verslo ir viešojo sektoriaus institucijų bei piliečių dėmesį, MITA siekia kūrybingai įsilieti į Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio minėjimo renginių ciklą.
Bene svarbiausiu Lietuvos inovacijų rinkos renginiu šiemet taps Lietuvos nacionalinėje bibliotekoje kovo 8 d. įvyksianti konferencija „Lietuvos 100-mečio inovacijų DNR: kaip auginsime inovatorių kartą?“. Konferencijoje Lietuvos mokslo ir verslo lyderiai atkurs Lietuvos inovacijų istoriją, įvardins reikšmingiausius įvykius, aptars šalies galimybes skatinti inovacijas bei motyvuoti jaunąją Lietuvos kartą kurti Lietuvoje.
Konferencijoje iš istorinės perspektyvos bus pažvelgta į labiausiai inovatyvius sektorius – lazerinių, informacinių ir ryšių technologijų, biotechnologijų, medicinos, aviacijos ir kitų. Kokios prielaidos leido šioms sritims vystytis ir ką turėtume daryti, kad inovacijų diegimo pagreitis Lietuvoje nesloptų bei įgautų naują impulsą?
Konferencijoje kūrybingai atsakymų į klausimą „Kada Lietuva taps Silicio slėniu“ ieškos vienas garsiausių Lietuvos verslininkų, investuotojas Ilja Laursas.
Čia svečiuosis ir interneto pradininkas Lietuvoje Laimutis Telksnys, Lietuvos lazerių asociacijos vykdantysis direktorius dr. Petras Balkevičius, UAB „Biotechpharma“ generalinis direktorius prof. Vladas Bumelis, prof. Arminas Ragauskas, daugelis kitų medicinos, technologijos mokslų srityse dirbančių mokslininkų, inovatyviausių Lietuvoje įmonių vadovų.
„Kviečiu visus prisidėti įamžinant Lietuvos inovacijų istoriją. Per 100-metį Lietuva padarė proveržį įvairiose srityse: padėjome stiprius pamatus ne tik mokslinių lazerių industrijoje, biotechnologijų srityje, prisiminkime ir daugybę kitų įvykių – kaip buvo kuriami pirmieji lėktuvai, kokie išduoti pirmieji patentai, kokie laimėjimai pasiekti medicinos srityje.
Tikiu, kad turime kuo didžiuotis ir ką prisiminti. Lietuvoje kuria ir gyvena talentingi žmonės, kurie savo išradimais stebina pasaulį“, – teigia Kęstutis Šetkus, MITA vadovas.
Konferencijos metu bus paskelbtas preliminarus pagrindinių inovacijų, sukurtų Lietuvoje per paskutinį 100-metį, sąrašas. Jį MITA kvies pildyti visus 2018 metus. Pasiūlymus galima siųsti e. paštu info@mita.lt.