Vengrijos komanda „HeatVentors“ paskelbta šių metų tvariosios energetikos konkurso „PowerUp!“ nugalėtoja. Laimėjusios komandos atstovai Rita Farkas ir Zoltán Andrássy pasiūlė novatorišką šiluminės energijos saugojimo sprendimą, padedantį sutaupyti 90 proc. vietos ir 20–40 proc. energijos išteklių. Siūloma technologija gali būti įvairiai pritaikoma: nuo giliųjų šaldymo technologijų iki aušinimo ir šildymo, atsinaujinančių energijos šaltinių, pramoninių technologijų ir saulės šiluminės energijos. „HeatVentors“ buvo apdovanoti 20 000 eurų vertės prizu ir galimybe prisijungti prie prestižinio švariųjų technologijų lyderio „InnoEnergy“ „Highway“ akseleratoriaus, padedančio idėjas paversti realiais rinkos produktais.
„Laimėjusi komanda pasiūlė sprendimą reaguodama į vieną didžiausių energetikos sektoriaus poreikių – naujų energiją taupančių saugojimo sprendimų. Tam šiuo metu yra skiriamos didelės investicijos“, – teigia Łukasz Świercz, „PowerUp!“ konkurso komisijos pirmininkas, „InnoEnergy Central Europe“ verslo kūrimo vadovas.
Tik nugalėtojams nusileido ir antrąją vietą užėmė „FLASC“ komanda iš Maltos, pasiūliusi energijos kaupimo įtaisą, integruojamą į plaukiojančią jūrinę platformą. Trečiosios vietos laimėtojais paskelbti ir 5 000 eurų prizu apdovanoti „VIA ALTA“ iš Čekijos Respublikos, pristatę biokuro, gaminamo iš biologiškai skaidomų atliekų, gamybos technologiją.
Europos finale Budapešte varžėsi 12 startuolių komandų iš 12 Europos valstybių. Jos savo idėjas pristatė komisijai, būsimiems investuotojams ir žiniasklaidos atstovams. Visos komandos jau yra regioninių finalų Bulgarijoje, Čekijos Respublikoje, Estijoje, Graikijoje, Kroatijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Lietuvoje, Rumunijoje, Slovakijoje, Slovėnijoje ir Vengrijoje nugalėtojos. Iš viso konkurse dalyvavo 158 komandos iš 24 valstybių Centrinėje Europoje.
„Mes aktyviai padedame įvertindami komandų verslo modelį bei patikrindami, ar joms reikia pardavimų vadybininko. Stengiamės parodyti galimus sprendimus ir atverti duris – suteikiame prieigą prie mūsų verslo ir akademinių partnerių visoje Europoje. Toks yra mūsų pagrindinis tikslas“, – teigia Jakub Miller, „InnoEnergy“ generalinis direktorius ir „PowerUp!“ konkurso organizatorius. „Mebius“ komanda buvo apdovanoti tarptautinio konkurso partnerio „MOL Group“ įsteigtu specialiu prizu – galimybe dalyvauti „Highway“ akseleratoriuje.
„Mūsų įmonės ambicinga, transformacija grįsta 2030 strategija remiasi prielaida, kad technologinė pažanga kartu su sąmoningu aplinkos tausojimo požiūriu bei naujais vartotojų įpročiais iš esmės pakeis visą naftos ir dujų pramonę. Mes remiame atvirą inovacijų kultūrą ir tikime, kad tai yra vienas iš būdų spręsti šių dienų iššūkius. Džiaugiamės būdami pagrindiniai šio konkurso rėmėjai ir matydami įkvepiančias idėjas, gimstančias mūsų regione. Sveikiname visus dalyvius ir linkime sėkmės nugalėtojams“, – savo kalboje teigė Zsolt Winkler, tarptautinės naftos ir dujų kompanijos „MOL Group“ atvirojo inovacijų padalinio vadovas.
Konkurso komisiją sudarė György Bacsa „MOL Group“ atstovė, Viktor Miškovský, „Inven Capital“ investicijų padalinio direktorius, Matias Torrellas „InnoEnergy“ atstovas, Łukasz Świercz, „PowerUp!” konkurso komisijos pirmininkas, „InnoEnergy Central Europe“ verslo kūrimo vadovas ir Agnieszka Wasilewska-Semai, „Rafako“, generalinė direktorė. „Šiame finale dalyvavo itin aukšto lygio komandos. Pateiktų idėjų spektras buvo labai platus, bet svarbiausia, kad kiekviena iš jų galėtų prisidėti prie mūsų aplinkos tausojimo. Tai yra svarbiausia šio konkurso dalis. „Rafako“ šiuo metu ieško paskirstytos energijos ir žiedinės ekonomikos sprendimų. Mes atidžiai įvertinsime pristatytas idėjas ir esu įsitikinusi, kad su kai kuriomis komandomis tikrai užmegsime glaudesnį bendradarbiavimą“, – įspūdžiais dalijosi Agnieszka Wasilewska-Semai, „Rafako“, generalinė direktorė.
Vengrijos sostinėje vyko ne tik finalinis konkurso etapas. Budapešte taip pat buvo surengti ir dviejų dienų mokymai startuoliams – „Bootcamp“. Jų metu visi finalo dalyviai kartu su verslo ekspertais iš Centrinės Europos peržvelgė savo kuriamų verslų ir pristatomų idėjų modelius, tikrino jų praktines įgyvendinimo perspektyvas. 12 šalių atstovai tai pat gilino savo viešojo kalbėjimo ir idėjų pristatymo įgūdžius kartu su kviestiniais lektoriais iš Estijos, Lenkijos bei Graikijos – Gleb Maltsev, Rafał Szczepanik ir Costas Troulos. O finalinio renginio metu konkurso dalyviai taip pat turėjo galimybę išgirsti įkvepiančią vieno iš „Skype“ įkūrėjų Jonas Kjellberg kalbą.
„Mes itin vertiname ir džiaugiamės prieš finalinį etapą surengtais mokymais. Ši dviejų dienų „Bootcamp“ stovykla leido mums dar geriau įvertinti kuriamo verslo modelį ir jį patikrinti kartu su kompetentingais ekspertais. Itin džiaugiamės savo pergale ir vertiname ją kaip didžiulį pasiekimą“, – teigė nugalėtojų komandos „HeatVentors“ atstovas Zoltán Andrássy.