Spalio 26-27 dienomis Stokholme vyks didžiausia Šiaurės ir Baltijos šalių inovacijų konferencija, sukviesianti per 200 inovacijų skatintojų. Estijos Talino mokslo parko „Tehnopol“ su Švedijos inkubatorių ir mokslo parkų asociacija rengiama konferencija „Nordic-Baltic Dynamics: Building Resilience for a Stronger Tomorrow“ kvies ieškoti atsakymų, kas lemia tvarų inovacijų ekosistemų vystymą Baltijos jūros regione.
Pritraukia vis daugiau investicijų įmonėms
Prie renginio organizavimo prisideda ir lietuviai – Kauno mokslo ir technologijų parkas (Kauno MTP). Šiemet Europos inovacijų švieslentėje Lietuva parodė didelį spurtą kuriant inovacijoms palankią aplinką iš 24 vietos 2016 m. pakilo į 16 vietą tarp 28 ES šalių. Konferencijoje ypatingas dėmesys bus skiriamas mokslo ir technologijų parkų (MTP) tinklo dinamikai keičiantis inovacijų ekosistemų poreikiams. Inovacijų švieslentės lyderių Švedijos ir Suomijos inovacijų ekspertai dalinsis viešojo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimo patirtimi, taip pat dalyviai susipažins su naujausia Baltijos šalių inovacinių profilių apžvalga.
„Mokslo ir technologijų parkų kaip integruotų mokslo, studijų ir verslo centrų (slėnių) sudedamosios dalies indėlis Lietuvos inovacijų veikloje gana svarbus. Mokslo ir verslo ryšiai stiprėja. Pavyzdžiui, Kauno MTP 2014 m. pradėjus veiklą vykdyti „Santakos“ slėnyje, verslo įmonių investicijos į mokslinius tyrimus, eksperimentinę plėtrą ir inovacijas išaugo nuo 1,85 proc. 2014 m. iki 4,9 proc. – tai daugiau nei 20 kartų viršija Lietuvos įmonių investicijų į MTEPI vidurkį“, – pastebi Kauno MTP Veiklos organizavimo departamento direktorius Tomas Černevičius, vienas iš konferencijos organizatorių.
Pažangiausi Europos inovacijų ekspertai
Konferencijos programa apims keturis pagrindinius inovacijų ekosistemų vystymo aspektus. Viena iš temų skirta diskutuoti apie MTP vaidmenį bendradarbiaujant inovacijų ir technologijų perdavime, kitos kvies ieškoti būdų, kaip padidinti parkų tvarumą, MTP vertės kūrimą skirtingoms suinteresuotoms šalims ir įvertinti, kaip keičiasi parkų vaidmuo pastaruoju metu. Po pranešimų dalyviai bus kviečiami dalintis įžvalgomis interaktyviose dirbtuvėse.
„Renginyje tikimės pamatyti tuos, kurie yra aktyvūs technologijų bei inovacijų antrepreneriai ir nori keistis idėjomis bei nuomonėmis su pažangiausiais regionų inovacijų ekspertais. Neabejojame, kad dalyviai taip pat praplės savo profesinių kontaktų tinklus“, – sako vienas iš konferencijos pranešėjų ir organizatorių Talino mokslo parko „Tehnopol“ vadovas Jaak Raie.
Konferencijoje pranešimus skaitys Švedijos, Suomijos ir Danijos šalių mokslininkai, viešojo ir privataus sektoriaus lyderiai. Taip pat įžvalgomis dalinsis lietuviai – Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) vadovas Kęstutis Šetkus, Lietuvos robotikos asociacijos vadovas Edgaras Leichteris.
Tai jau 22-oji kasmetinė konferencija, organizuojama Baltijos šalių iniciatyva, siekiant skatinti tarptautinį bendradarbiavimą, apsikeitimą gerąja patirtimi inovacijų, technologijų perdavimo ir paramos mažoms ir vidutinėms įmonėms srityse. Šiemet ji dalyviams pateiks kelias naujoves. Prie konferencijos organizatorių komandos prisijungus Švedijos Inkubatorių ir mokslo parkų asociacijai, anksčiau vadinusis „Baltic Dynamics“ šiemet konferencija tampa „Nordic-Baltic Dynamics“ ir išplečia savo geografines ribas į Šiaurės šalis. Taip pat pranešimus skaitys kviestiniai lektoriai iš Suomijos, Danijos ir Estijos: Victor Galaz, „Stockholm Resilience Centre“ direktoriaus pavaduotojas mokslo reikalams, Reet Aus, viena iš perdirbimo srityje veikiančio estų startuolio „Upmade“ įkūrėjų, Jan Annerstedt, Kopenhagos verslo mokyklos profesorius emeritas, Magnus Lundin, Švedijos Inkubatorių ir mokslo parkų asociacijos vadovas ir kiti.