Vilniuje veikianti Lietuvos technikos biblioteka bus reorganizuota ir prijungta prie Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos. Lietuvos karo akademijai bus perduotos visos Lietuvos technikos bibliotekos teisės ir pareigos. Tokį sprendimą rugpjūčio 16 priėmė Lietuvos Vyriausybė.
Taip pat Vyriausybė pateikė LR Seimui įstatymo projektą, kuriuo bus siūloma panaikinti Lietuvos technikos bibliotekos valstybinės reikšmės statusą. Lietuvos technikos bibliotekoje saugomus Lietuvoje išleistus specialiuosius patentinius ir norminius dokumentus, kaip sudedamąją nacionalinio publikuotų dokumentų archyvinio fondo dalį, numatoma priskirti saugoti Nacionalinei M. Mažvydo bibliotekai
Prijungiant Lietuvos technikos biblioteką prie Lietuvos karo akademijos yra siekiama sukurti vieningą krašto apsaugos sistemos biblioteką. Be to, toks bibliotekų sujungimas leis optimizuoti ir efektyvinti bibliotekų veiklą, gerinti jų valdymą ir paslaugų prieinamumą, sutaupyti žmogiškųjų ir finansinių išteklių.
Lietuvos technikos bibliotekos, kuri yra Krašto apsaugos ministerijai pavaldi biudžetinė įstaiga, prijungimą prie Lietuvos karo akademijos paskatino ir tai, kad pastaraisiais metai labai sumažėjo jos paslaugų aktualumas skaitytojams. Krašto apsaugos ministerijos sudaryta tarpžinybinė darbo grupė taip pat nustatė, kad didžiausias Lietuvos technikos bibliotekos fondas yra patentų fondas, kuris sudaro didžiausią bibliotekos fondo dalį – apie 97 proc., tačiau panaudojimas siekia tik 0,007 proc.
Knygų fondą sudaro apie 287 tūkst. egzempliorių. Daugiau nei 60 proc. spaudinių išleista iki 1990 metų. Daugiau kaip 60 proc. viso fondo sudaro leidiniai rusų kalba. Be to, buvo nustatyta, kad tarp skaitytojų populiariausia literatūra – dienraščiai bei laisvalaikio ir pramogų žurnalai, o tai neturėtų būti pagrindinis Lietuvos technikos bibliotekos tikslas, paskirtis.
Sujungus Lietuvos karo akademijos ir Technikos bibliotekų fondus būtų įsteigta moderni ir dinamiška Karo mokslų ir technologijų biblioteka. Ji turėtų vieną veiklos kryptį ir specializuotus karybos ir karo mokslo, technologijų, karo istorijos, pilietiško ugdymo, gynybos ir saugumo fondus. Biblioteka būtų atvira visuomenei, užtikrinanti mokymosi visą gyvenimą principą, padėtų stiprinti civilinių institucijų, asociacijų ir viešųjų įstaigų, prisidedančių prie krašto apsaugos sistemos stiprinimo, ir kariuomenės bendradarbiavimą. Ji taip pat turėtų padalinius Lietuvos kariuomenės vienetuose.
Bibliotekos vartotojai arba tikslinės grupės būtų kariai, studentai (kariūnai ir kitų aukštųjų mokyklų studentai), krašto apsaugos sistemos bendruomenė, mokslininkai, dėstytojai, vyresniųjų klasių moksleiviai ir visuomenė, technologijų specialistai (įskaitant nevyriausybines, pilietines, politines, savanoriškas, neformaliojo ugdymo, jaunimo ir suaugusiųjų organizacijas), besidomintys karybos, gynybos, saugumo, patriotinio ugdymo sritimis.
Lietuvos technikos bibliotekos reorganizavimą planuojama užbaigti iki 2018 m. sausio 1 dieną.