Užsienio lietuvių rėmimo centras kviečia užsienyje dirbančius lietuvius tyrėjus bei priimančias institucijas teikti paraiškas mokslininkų vizitų finansavimui.
Mokslininkų vizitų finansavimo konkurse gali dalyvauti Lietuvos Respublikos piliečiai, kurie bent 2 paskutinius metus iki paraiškos pateikimo dirbo mokslinį darbą kitose šalyse ir kurie nori sugrįžti dirbti į Lietuvą. Dalyvauti gali visų mokslo sričių tyrėjai.
Priimančiosiomis institucijomis gali būti Lietuvos mokslo centrai (aukštosios mokyklos, mokslinių tyrimų institutai ir pan.), Lietuvos įmonių asociacijos, aukštųjų technologijų įmonės, kurių veiklai būtina užsienyje esančių mokslininkų kompetencija ir žinios.
Finansuojamas tyrėjo vizitas priimančiojoje institucijoje gali trukti nuo 2 savaičių iki 3 mėnesių. Vizitai turi prasidėti ne anksčiau kaip 2006 m. gruodį ir baigtis ne vėliau kaip 2007 m. gruodžio mėnesį.
ES remiamo projekto lėšos organizuojant konkursinius mokslininkų vizitus skiriamos tyrėjui ir priimančiajai institucijai. Tyrėjui gali būti padengiamos kelionės išlaidos ir skiriama stipendija gyventi Lietuvoje. Taip pat gali būti padengiamos priimančiosios institucijos išlaidos, susijusios su tyrėjo priėmimu (pvz. laboratorijų reikmenims įsigyti, atlyginimas vizito koordinatoriui institucijoje ir pan.).
Vizito metu yra galimos šios tyrėjų veiklos: paskaitų skaitymas, seminarų vedimas, metodinių medžiagų rengimas, moksliniai tyrimai, inovacijų diegimas, eksperimentinė plėtra, kiti su moksliniais tyrimais, eksperimentine plėtra, inovacijų kūrimu bei diegimu susiję darbai. Nėra iš anksto nustatytų mokslo sričių ar krypčių.
Paraiškas dalyvauti konkurse tyrėjai ir priimančios institucijos kviečiami teikti elektronine forma, naudojant Elektroninę paraiškų pateikimo sistemą (EPPAS) vizitai.eppas.lt. Paraiškos dokumentus bei daugiau informacijos apie mokslininkų vizitų finansavimą ir įgyvendinamą projektą pareiškėjai ir visi besidomintys gali rasti interneto svetainėje www.ulrc.lt/mokslininkams.
Mokslininkų vizitų finansavimo konkursas rengiamas įgyvendinant projektą „Protų susigrąžinimo programos parengimas ir įgyvendinimas“, kuriuo siekiama sukurti užsienio mokslo centruose studijuojančių ir dirbančių Lietuvos piliečių skatinimo grįžti į Lietuvą programą.
„Vizitų Lietuvos mokslo centruose ar įmonėse metu atvykę tyrėjai dirbs kartu su Lietuvoje gyvenančiais mokslininkais, tai labai svarbi galimybė užsienio mokslo centruose sukauptas žinias ir patirtį perimti priimančios organizacijos darbuotojams: doktorantams, mokslininkams ir kitiems tyrėjams. Tikimės, jog projekto įgyvendinimas sustiprins Lietuvoje dirbančių ir išvykusių mokslininkų socialinius ryšius, bendradarbiavimą, padės užsienyje dirbantiems mokslininkams ieškoti grįžimo į Lietuvą galimybių, o Lietuvos mokslo centrams bei įmonėms – susirasti ir pritraukti tikslinius tyrėjus, dirbančius užsienyje.“, - apie projekto tiesioginę naudą pasakoja Užsienio lietuvių rėmimo centro direktorius dr. Tomas Žalandauskas.
Projektas „Protų susigrąžinimo programos parengimas ir įgyvendinimas“ finansuojamas pagal Lietuvos 2004–2006 metų bendrojo programavimo dokumento 2 prioriteto „Žmogiškųjų išteklių plėtra“ 2.5 priemonę „Žmogiškųjų išteklių kokybės gerinimas mokslinių tyrimų ir inovacijų srityje“.