Pasaulinė kibernetinio saugumo bendrovė „Kaspersky Lab“ ir mokslo festivalis „Starmus“ ištyrė, kaip skamba saugumas. Geriausi viso pasaulio didžėjai šias išvadas pavertė 10 muzikinių takelių ir sukūrė „Saugumo garsą“.
Bendradarbiaudami su sporto žvaigždėmis, mokslininkais ir muzikantais, įskaitant šachmatų superžvaigždę Sergejų Karjakiną ir daug kartų „Formulėje 1“ dalyvavusius lenktynininkus, projekto „Saugumo garsas“ kūrėjai ištyrė, kokie garsai asocijuojasi su saugumo jausmu. „Kaspersky Lab“ ir tarptautinė hauso įrašų kompanija „Diamondhouse Records“ atrinko 10 pasaulio mastu pripažintų muzikos prodiuserių ir didžėjų, kad sukurtų išskirtinį kūrinį „Saugumo garsas“ ir pristatytų jį mokslo ir meno festivalyje „Starmus“, kuris šiemet vyks Trondheime, Norvegijoje.
Kurie įrašai bus pripažinti oficialiu „Saugumo garso“ festivalio himnu, šiuo metu vyksta atviras visuomenės balsavimas.
Eugenijus Kaspersky, „Kaspersky Lab“ generalinis direktorius sakė: „Kiekvienas saugumą suprantame subjektyviai. Situacija, kurioje vienas žmogus jaučiasi saugus, kitam gali būti pragariška. Tam tikras muzikos kūrinys vieną gali raminti, o kitą tiesiog vesti iš proto. Manau, norint būti priešakyje labai svarbu eksperimentuoti ir ieškoti naujovių. Be to, tai paprastai labai smagu. Mūsų „Saugumo garso“ projekto, skirto paminėti įmonės 20-metį, tikslas – išsiaiškinti skirtingų žmonių asmeninę saugumo prasmę. Ir aš nekantrauju išgirsti šio projekto įkvėptą muziką.“
Projekte dalyvaujantis DJ, AKADIAN sakė: „Man saugumo garsas – tai sunkių kalėjimo durų trenksmas ir užrakto varžtų grandymas per metalą, kad pasigirstų spragtelėjimas. Bus įdomu Spaudos pranešimas išgirsti, kaip visi šie saugumo garsai suskambės mūsų kūriniuose – tai įdomus kūrybos procesas.“
Festivalyje „Starmus“ kibernetinio saugumo ekspertai ir mokslininkai rengs pokalbius ir diskusijas.