Lapkričio 21–22 d. KTU Elektronikos rūmuose vėl šurmuliuos jaunųjų mokslininkų darbų paroda „KTU Technorama 2006“.
Parodoje bus galima pastebėti technologinio universiteto jaunųjų mokslininkų (bakalauro, magistro studijų studentų, doktorantų) darbų įvairovę – nuo technologinių procesų tobulinimo, naujų darinių kūrimo (pavyzdžiui, Cheminės technologijos fakulteto darbas „Nauji krūvius transportuojantys fenil-1,2,3,4-tetrahidrochinolino dariniai“), mokomųjų priemonių studentams ir moksleiviams rengimo iki dekoratyvių akcentų, margintų megztinių medžiagų vertinimo po skalbimo ir kita: pavyzdžiui, KTU Edukologijos instituto magistrantai – net 22 autoriai – atliko kompleksinį baigiamąjį darbą, kuriuo siekė sukurti metodologiją ir atlikti tyrimą, kuris atskleistų, kaip Kauno miesto organizacijose, vyksta nuolatinio mokymo ir mokymosi bei tobulėjimo procesai. Fundamentaliųjų mokslų fakulteto studentų darbe pristatomas fizikinių technologijų panaudojimas ir perspektyvos vandenilio energetikos komponentų gamybai (vandenilio atskyrimo membranos, kuro elementų komponentai, saulės elementai).
Už geriausius darbus bus skirti piniginiai ir skatinamieji prizai, tarp jų – KTU Regioninio verslo inkubatoriaus, KTU Rektoriaus ir kiti apdovanojimai.
Pernykštė paroda iškėlė į viešumą ir paskatino toliau įgyvendinti savo sumanymą KTU Mechanikos ir mechatronikos fakulteto Transporto inžinerijos katedros studentus Martyną Starevičių, Ovidijų Putnyną ir Renatą Karalevičių, kurių darbas – eksperimentinis hibridinis automobilis (kėbulo laikančioji konstrukcija, išorės panelių medžiagos transmisija) ne tik buvo pirmą kartą pristatytas „Technoramoje 2005“, bet ir 2006 m. liepos mėnesį išbandytas Kauno S.Dariaus ir S.Girėno aerodrome, taip pat pastebėtas ir aprašytas agentūros „Reuters“. Kitas darbas – Vertikalus saulės laikrodis ant Informacinių technologijų plėtros instituto pietrytinės sienos, šiuo metu Lietuvoje žinomas kaip didžiausias vertikalus saulės laikrodis. Pernai geriausiu pripažintas Ląstelių evaporacijos įrenginys, skirtas vėžio ligai gydyti. Jo autorius Telekomunikacijų ir elektronikos fakulteto studentas Žygimantas Savickas, o vadovas – Vladas Juška.
Fakultetai savo ekspozicijas pristatys 6-10 kv. m plotuose, kurie paskirstyti atsižvelgus į Elektronikos rūmų salės galimybes.