Jau visai netrukus, vasario 9–10 dienomis Rygoje susitiks Baltijos šalių startuolių įkūrėjai, investuotojai, mentoriai ir technologijų entuziastai. Šeštus metus iš eilės organizuojamos technologijų ir startuolių konferencijos „TechChill“ programos kryptis – „The Human Side of Tech“ (liet. Žmogiškoji technologijų pusė). Daugiau nei 40 pranešėjų iš viso pasaulio dalinsis asmeninėmis „the good, the bad, and the ugly“ (liet. geromis, blogomis ir šlykščiomis) patirtimis apie darbą technologijų versle.
„TechChill“ pranešimai bus pristatomi dvejose scenose ir skirstomi į tris pagrindines temas. Pirmąją konferencijos dieną, vasario 9-ąją, „Highway“ scenoje bus kalbama tema „The Building Blocks of Enterpreneurship“ (liet. Verslumo statybinė medžiaga) – praktinius sėkmingo verslo kūrimo aspektus, išskaidytus į 3 dalis: „Starting-Up Strong“ (liet. Stipri pradžia) – tai, kas svarbu sklandžiam verslo startui, „Growing a Thicker Skin“ (liet. Storesnės odos auginimas) – startuolio vystymo ir augimo iššūkiai bei kaip su jais susitvarkyti ir „Community Culture“ (liet. Bendruomenės kultūra) – startuolio kultūros puoselėjimo svarba. Pirmos dienos metu savo įžvalgomis dalinsis „Startup Sesame“ vadovas Ben Costantini, „Zalando SE“ inovacijų vadovas Marc Lamik, „Pirate Summit“ įkūrėjas Till Ohrmann ir dar daug kitų.
Antrąją konferencijos dieną, vasario 10-ąją, „Highway“ scenoje bus kalbama pagrindine renginio tema „The Human Side of Tech“ (liet. Žmogiškoji technologijų pusė), išskaidžius ją į 3 blokus: „Tech That Solves Issues“ (liet. Technologijos, sprendžiančios problemas), „Founder stories“ (liet. Startuolių įkūrėjų istorijos) ir „Change and Challenge“ (liet. Pokyčiai ir iššūkiai). Pirmąjį pranešimų bloką atidarys „TechCrunch“ redaktorius Mike Butcher, kalbėdamas apie savo palaikymą „TechFugees“ iniciatyvai ir „Edurio“ įkūrėjas Ernest Jenavs kartu su sveikatos technologijų startuolio „Clue“ produkto viceprezidentė Stephanie Kaiser aptardami technologijų įtaką mūsų visų gyvenimams. Antrame bloke pranešėjai iš skirtingų pasaulio kampelių („Prezi“ bendraįkūrėjas Peter Halacsy (Vengrija), „MobileIron“ startuolio bendraautorius Bob Tinker (JAV), „Wonderloop“ vadovė Hanna Aase (Norvegija) ir „Eventtus“ bendraįkūrėja Mai Medhat (Egiptas)) papasakos toli gražu ne tik malonias asmenines istorijas apie kelią į sėkmę.
Trečiame bloke vyks panelinė diskusija, kurioje savo įžvalgomis apie Baltijos šalių startuolių ekosistemą dalinsis regiono startuolių įkūrėjai.
Antrojoje „Underground“ scenoje bus apžvelgiamos technologijų tendencijos ir industrijos naujienos, tokios kaip virtuali realybė, dirbtinis intelektas ir kriptovaliutos. Dienos akcentas šioje scenoje – „Startup Funeral“ (liet. Startuolių laidotuvės) – istorijos apie žlugusius startuolius ir padarytas klaidas tiesiai iš jų įkūrėjų lūpų. Oficialioji programa pasibaigs „StartupWiseGuys Pitch Academy“ dalyvavusių startuolių „pitchais“ dėl galimybės laimėti kelionę į Silicio slėnį ir ten susitikti su potencialiais investuotojais.
„TechChill“ konferencijos metu Rygoje įvyks ir kitas startuolių ateičiai itin svarbus renginys – „Riga Venture Summit“ – pakviesiantis Baltijos šalių startuolių politikos atstovus, startuolių įkūrėjus, įsitvirtinusių kompanijų vadovus ir patyrusius investuotojus pasidalinti idėjomis bei aptarti galimus sprendimus, padėsiančius spartesniam startuolių vystymuisi ir investicijų pritraukimui į Baltijos šalių regioną.
Įsigijusius bilietą konferencijos dalyvius į Rygą iš Vilniaus renginio dieną nuveš nemokamas autobusas.
Konferencija „TechChill“ vyks 2017 m. vasario 9–10 dienomis Latvijos nacionalinėje bibliotekoje. 2 dienų bilieto kaina prasideda nuo 99 eurų.