Britanijos ir Olandijos kompanija, planuojanti įkurti Marse žmonių bendruomenę, trečiadienį pranešė, kad projektas bus keliems metams atidėtas.
Kontroversiškasis „Mars One“ projektas siekia nusiųsti pirmuosius kolonizatorius į Raudonąją Planetą ir įkurti nuolatinę žmonių gyvenvietę „Mars One“ konsorciumas pranešė, kad jo pirmoji žmonių misija į Raudonąją planetą neįvyks iki 2031 metų. Anksčiau planuota vykti 2026 m. Jo pirmoji nepilotuojama misija taip pat nukelta keturiais metais, iki 2022-ųjų.
Atidėjimas siejamas su „nauja finansine strategija“, kai „Mars One“ buvo parduotas Šveicarijos finansų paslaugų kompanijai „InFin Innovative Finance AG“, kaip buvo pranešta praėjusią savaitę.
Dabar „Mars One“ sudaro du vienetai: Britanijos „AAB Mars One Ventures“ ir olandų ne pelno siekiantis „Mars One Foundation“. Kontroversiškasis „Mars One“ projektas siekia nusiųsti pirmuosius kolonizatorius į Raudonąją Planetą ir įkurti nuolatinę žmonių gyvenvietę.
Apie 200 000 iš 140 šalių pareiškė norą dalyvauti projekte, kuris iš dalies bus finansuojamas iš realybės televizijos šou. Iš pageidaujančių atsijoti 100, iš iš jų 24 bus atrinkti septynių mėnesių kelionei į vieną pusę. Atrinktieji kandidatai, kurie iš Žemės išvyks šešiomis grupėmis po keturis asmenis, turės surasti vandenį, gaminti deguonį ir auginti savo maistą. Kol kas visos NASA misijos į Marsą buvo be įgulos.
NASA dabar drauge su ESA rengia tris misijas į Marsą ir 2020 metais ruošiasi paleisti dar vieną marsaeigį. Bet pilotuojamos misijos NASA neplanuoja rengti iki ketvirto dešimtmečio.