Iki didžiausio pasaulyje fotografijos konkurso – 2017-ųjų „Sony“ pasaulinės fotografijos apdovanojimų pabaigos likus mėnesiui, profesionalai ir mėgėjai raginami toliau teikti geriausius savo užfiksuotus kadrus. Fotografai iš viso pasaulio gali teikti savo darbus „Sony“ apdovanojimų Profesionalų, Atvirajame ir Jaunimo konkursuose, o dalyviai iš atitinkamos šalies pretenduoja laimėti Nacionalinį apdovanojimą.
Oficiali „Sony“ pasaulinės fotografijos apdovanojimų ceremonija įvyks 2017 m. balandžio 20 d., Londone. Geriausi fotografai bus apdovanoti naujausia „Sony“ fototechnikos įranga, galimybe patekti į specialų 2017-ųjų apdovanojimų albumą ir piniginiais prizais. Profesionalų konkurso laimėtojui atiteks 25 tūkst. JAV dol. vertės piniginis prizas, o Atvirojo konkurso laimėtojui bus įteiktas 5 tūkst. JAV dol. prizas.
Pateikti nuotraukas Atvirajam ir Jaunimo konkursui, taip pat Nacionaliniam apdovanojimui galima iki 2017 m. sausio 5 d., Profesionalų konkursui – iki sausio 10 d. Profesionalų ir Atvirajame konkurse dalyvaujančios nuotraukos bus apdovanotos dešimtyje skirtingų kategorijų. Jaunimo konkurse ketinama išrinkti geriausią 12–19 m. amžiaus fotografo padarytą nuotrauką. Tuo metu Nacionalinis apdovanojamas bus teikiamas kiekvienos iš 60 šalių geriausių nuotraukų autoriams.
„Sony“ pasaulinės fotografijos apdovanojimų komisija sudaro žinomi fotografijos srities ekspertai. Keli iš jų pasidalijo savo patarimais, į ką jie ketina atsižvelgti vertindami apdovanojimams pateiktas nuotraukas.
Russ O‘Connell, „The Sunday Times Magazine“ vaizdų redaktorius ir Profesionalų konkurso komisijos narys (Jungtinė Karalystė):
- Noriu, kad pamatytas portretas ar vaizdas mane iš karto priblokštų ir sukeltų emocinę reakciją, tai neturėtų būti žinomo portreto kopija ar ankstesnio fotografo stiliaus atkartojimas;
- Būkite susipažinę su savo kartos fotografais ir konkurencine aplinka, bandykite ir rinkitės tai, kas iš tiesų išsiskiria, bet kas yra aktualiu persotintoje šių dienų rinkoje;
- Galvokite komerciškai – tai, kas gali atrodyti ypatingai jums, žiūrovas to gali ir nepamatyti ar nesuprasti;
- Saugokitės nuotraukų-klišių.
Françoise Callier, Angkoro fotografijos festivalio ir dirbtuvių programų direktorė ir Profesionalų konkurso komisijos narė (Prancūzija):
- Techniškai kokybiškos nuotraukos yra būtinos;
- Nekopijuokite ankstesnių metų laimėtojų;
- Man rūpi gerai papasakota istorija. Man patinka pažvelgus į nuotraukas suprasti, ką jos man nori pasakyti nesigilinant į jų aprašymą. Noriu, kad nuotraukos kalbėtų pačios už save.
Damien Demolder, fotografas ir žurnalistas, Atvirojo ir Jaunimo konkurso komisijos pirmininkas (Jungtinė Karalystė):
- Reikia nesistengti užfiksuoti tokių kadrų, kurie jau padaryti tūkstančius kartų prieš tai ir kurie vienas kitą tik atkartoja.
Savo nuotraukas „Sony“ pasaulinės fotografijos apdovanojimams galima nemokamai pateikti svetainėje www.worldphoto.org. 2017 m. vasarį bus paskelbtas finalininkų sąrašas, kovo mėnesį paaiškės Atvirojo, Jaunimo ir Studentų konkurso nugalėtojai, o Profesionalų konkurso nugalėtojas bus paskelbtas per Londone vyksiančią oficialią apdovanojimų ceremoniją balandžio mėnesį. Be to, sausio mėnesį ketinama išrinkti vieną fotografą, kuris bus apdovanotas už ypatingą indėlį į fotografijos sritį.
Konkurso finalininkų ir nugalėtojų darbai bus eksponuojami specialiai surengtoje „Sony“ pasaulinės fotografijos apdovanojimų parodoje, kuri vyks nuo 2017 m. balandžio 21 d. iki gegužės 7 d., „Somerset House“ galerijoje, Londone. Šioje parodoje taip pat bus pristatomi ir vieno fotografo, apdovanoto už ypatingą indėlį fotografijos srityje, darbai.
„Sony“ pasaulinės fotografijos apdovanojimai, kuriuos inicijavo Pasaulio fotografijos organizacija, yra didžiausias pasaulyje fotografijos konkursas. Ankstesniais metais šiam konkursui pateiktas rekordinis 230 103 nuotraukų skaičius iš 186 pasaulio šalių. Metų fotografo titulą pelnė Irano fotožurnalistas Asghar Khamseh, o Atvirojo konkurso prizas įteiktas Kei Nomiyama iš Japonijos.