74-ių informacinių ir technologijų studentų grupė iš visos Europos parengė ir Europos Sąjungos lyderiams pristatė „Rytojaus skaitmeninės Europos manifestą“ (angl. Manifesto for the Digital Europe of Tomorrow). Dokumentu siekiama paskatinti Europos sprendimų priėmėjus sukurti sistemą, kurioje skaitmeninės technologijos prisidėtų prie geresnės europiečių ateities.
Manifestas įteiktas lapkričio pabaigoje vykusiame renginyje Briuselyje, kuriame dalyvavo ir Europos Parlamento viceprezidentė Anneli Jäätteenmäki bei Europos Parlamento nariai Ilhan Kyuchyuk ir Ramona Mănescu. Studentus pasirašyti manifestą subūrė tarptautinės stažuočių programos „Seeds for the Future“ organizatorė – pasaulinė IRT sprendimų bendrovė „Huawei“, suteikusi galimybę geriausiems IRT studentams stažuotis Kinijoje.
Remdamiesi patirtimi ir norėdami pasidalinti savo, kaip jaunų europiečių, studijuojančių technologijas ir stebinčių technlogijų transformacijas, įžvalgomis, dokumente studentai pateikė skaitmenizuotos ateities svajones bei baimes, kylančias iš vykstančių pokyčių. Dokumentas kviečia ES lyderius paversti studentų technologškai pažangios visuomenės viziją realybe šiomis priemonėmis:
- didinti žinomumą apie skaitmeninės transformacijos galimybės;
- didinti investicijas į skaitmeninius ir tarpkultūrinius įgūdžius;
- lengvinti tarptautinius mainus;
- gerinti IRT ir skaitmeninio įsitraukimo prieinamumą;
- kurti skaitmeninės infrastruktūros aprūpinimą, siekiant padidinti ryšio poreikius;
- sukurti saugią internetinę aplinką ir padidinti duomenų apsaugą.
„Skaitmeninės technologijos atveria daugybę galimybių, todėl jaučiame atsakomybę prieš jaunesniąsias kartas užtikrinti geriausią jų panaudojimą. Pristatytas manifestas mums atskleidė jaunosios kartos poreikius ir viltis“, – sakė Europos Parlamento narys Ilhan Kyuchyuk.
„Būdami lyderiais ir toliau sieksime panaudoti savo patirtį ir stiprybes, siekiant padėti tobulėti jaunimui Europoje, sukurti daugiau darbo vietų bei tobulėjimo galimybių. Tuo pat metu praėjusiais metais pažadėjome, kad per ateinančius penkerius metus „Huawei“ išsiųs 2000 Europos studentų į Kiniją stažuotėms ir praktikai mūsų būstinėje. Šiandien galiu patvirtinti, kad mūsų įsipareigojimas nesikeičia“, – sako Chen Lifang, „Huawei“ vyresnioji viceprezidentė ir valdybos direktorė, lydėjusi studentus į Briuselį.
Šiemet „Seeds for the Future“ projekte dalyvavęs vienas iš dešimties gabiausių Lietuvos studentų Sergejus Kochanenko sako, kad programa suteikia unikalią galimybę aplankyti Kiniją, susipažinti su jos kultūra ir inžineriniais pasiekimais. Programa šiuo metu įgyvendinama 77 pasaulio šalyje, iš jų – 27 šalyse Europoje. Nuo programos pradžios 2011 m. joje sudalyvavo jau daugiau nei 700 jaunuolių. Planuojama, kad 2020 m. daugiau nei 2500 Europos studentų bus atlikę stažuotes Kinijoje. Šis pasižadėjimas yra bendrovės indėlis į Europos jaunimo paktą (angl. European Pact for Youth).