Beveik 500 darbuotojų Vilniuje vienijanti IT paslaugų bendrovė „CSC Baltic“ pradeda bendradarbiavimą su Lietuvos startuoliais ir jaunaisiais kūrėjais. Tokiu būdu kompanija siekia iš pirmų lūpų išgirsti naujausias mūsų talentų idėjas ir kartu perduoti jiems savo patirtį.
Pirmasis bendrovės žingsnis – partnerystė su VšĮ „Versli Lietuva“ startuolių platforma „Startup Lithuania“, jau šeštą kartą lapkričio pabaigoje Vilniuje organizuojančia savaitgalio kūrėjų žaidynes – konkursą „Hacker Games“. Daugiau nei 200 programuotojų, inžinierių, dizainerių, verslo plėtros ir kitų specialistų sutraukiančiose žaidynėse „CSC Baltic“ darbuotojai taps renginio dalyvių mentoriais. Jie konsultuos jaunuolius aplikacijų kūrimo, produktų įvedimo į rinką, rinkodaros bei grafinio dizaino klausimais, padės jiems kurti sprendimus bei įžvelgti verslo procesų problemas.
„Lietuvoje dirbame ir nuolat augame jau beveik dešimtmetį, o pastaraisiais metais plečiasi mūsų Vilniaus biure teikiamų paslaugų spektras. Lietuvoje veiklą pradėjome nuo tarptautinių klientų aptarnavimo – šiandien Vilniuje jiems jau kuriame unikalius sprendimus, skaitmenizuojančius ir efektyvinančius procesus. „Hacker Games“ konkursą laikome unikalia galimybe užmegzti tvarų ryšį su jaunaisiais Lietuvos kūrėjais – siekiame išgirsti tai, kas labiausiai rūpi šalies talentams, ir padėti jiems įgyvendinti savo idėjas pasidalindami CSC ekspertų globalia patirtimi. Tikime, kad renginys taps gerosios praktikos pavyzdžiu, įrodančiu korporacijos ir startuolių bendradarbiavimo naudą daugiau žinančios ekosistemos augimui, kurį mūsų bendrovė galės taikyti ir tarptautiniu lygmeniu“, – sako „CSC Baltic“ generalinis direktorius Antanas Uršulis.
Kūrėjų žaidynės „Hacker Games“ Vilniuje vyks lapkričio 25–27 dienomis, naujajame „Vilnius Tech Park“ startuolių centre. Čia jaunieji išradėjai visą savaitgalį kurs produktus ar jų prototipus programinės įrangos, žaidimų, išmaniosios energijos ir techninės įrangos kategorijose. Renginio organizatoriai siekia, kad komandos bendradarbiautų ir pasibaigus renginiui, o jų produktai ilgainiui virstų tvariais ir inovatyviais verslais.
Rimantė Ribačiauskaitė, VšĮ „Versli Lietuva“ vyr. projektų vadovė, atkreipia dėmesį, kad vis daugiau brandžių įmonių atkreipia dėmesį į jaunuosius Lietuvos kūrėjus kaip į įkvėpimo ir inovacijų šaltinį. „Didžiosios įmonės supranta privalančios inovuoti, tačiau joms koją gali kišti dydis ar inertiški procesai. Dėl to vis daugiau kompanijų ir Lietuvoje pradeda skirti dėmesį startuoliams, jauniesiems kūrėjams bei dalintis patirtimi. Taip įmonės pastebi naujas idėjas, padeda joms virsti verslais ar darbo vietomis. O ir startuoliams puiku turėti patyrusių partnerių, mentorių ar net pirmųjų klientų“, – komentuoja R. Ribačiauskaitė.