Kompanijos „SpaceX“ įkūrėjas Elonas Muskas vis dažniau žvalgosi į kosmoso platybes teigdamas, jog nenumaldomai artėja diena, kai žmonės išskris kolonizuoti Marso.
Panašios nuomonės buvo ir JAV prezidentas Barackas Obama, kuris dar šią savaitę patikino, jog jau artimiausiu metu astronautus bus galima drąsiai pasiųsti į Raudonąją planetą.
Vis tik tokiems ambicingiems planams gali iškilti pernelyg daug kliūčių. Kaip skelbia naujos mokslininkų išvados, ilgas buvimas kosmose gali per daug žalingai paveikti astronauto organizmą, dėl ko jis paprasčiausiai tiesiog neišgyventų. Neatmetama, jog vien skrydis į Marso planetą gali būti pražūtingas.
Mokslininkų ataskaitoje skelbiama, jog dėl kosminės spinduliuotės pažeidžiamos žmogaus smegenys, retėja kaulai, nyksta raumenys, nervinė sistema taip pat gali būti negrįžtamai paveikta.
Nerimaujama, jog jau vien skrydis į Marsą būtų ganėtinai ilgas laiko tarpas, kurio pakaktų astronautus paversti neįgaliais ar išvis negyvais.
Tokias išvadas grupė mokslininkų iš Kalifornijos universiteto padarė po to, kai ištyrė radiacijos poveikį graužikams.
Mokslininkų teigimu, tikėtina, jog tokie pasireiškimai kaip demencija ar motorikos sutrikimai gali būti negrįžtami, kas užkirstų kelią planetų kolonizavimui.