„SES S.A.“ (Paryžiaus ir Liuksemburgo vertybinių popierių biržoje „Euronext“: SESG), kartu su Fraunhofer Heinrich Hertz HHI Berlyno institutu, per IBC (International Broadcasting Convention, Amsterdam) kanalą šiemet pademonstruos radikalų projektą, į kelis įrenginius per palydovą transliuodami 10K x 2K panoraminio vaizdo signalą.
Panoraminis signalas bus gaunamas į „SES“ stovą ir perduodamas į Ultra HD ekraną, taip pat į virtualios realybės (VR) prie galvos montuojamų įrenginių rinkinį. Žiūrovas galės pasirinkti žiūrėjimo kampą, priartinti ir nutolinti vaizdą, naudodamas nuotolinio valdymo pultelį galės pasukti vaizdą televizijos ekrane, arba, kai vaizdo signalas bus gaunamas tuo pačiu metu, galės pasirinkti ir užsidėti virtualios realybės ausines.
Filmuojant įžymiąja Fraunhofer HHI „OmniCam-360“ kamera ir vaizdą perduodant per „SES“ ASTRA palydovą, esantį 19,2 laipsnių rytuose, ši demonstracija suteiks galimybę pirmą kartą pažvelgti į tai, kaip atrodys virtualios realybės 360° vaizdas. Žiūrovui bus leista pirmą kartą tapti svaiginančio virtualaus įvykio – nesvarbu, ar tai būtų sporto varžybos, koncertas ar kitas tiesioginis pasirodymas – dalimi.
„Mes naudojame technologijų derinį, norėdami parodyti, kas yra įmanoma naudojant hibridinius metodus“, kalbėjo dr. Ralf Schäfer, Fraunhofer HHI vaizdo padalinio vadovas. „Pasaulyje nėra tokio stadiono, kuriame užtektų vietų visiems entuziastingiems gerbėjams. Taigi kažkur pasaulyje vykstančio tiesioginio renginio vaizdai filmuojami profesionaliomis kameromis, tokiomis kaip mūsų „OmniCam-360“ kamera, ir per palydovą transliuojami didžiulei pasaulinei auditorijai. Taip kiekvienas renginio žiūrovas, esantis namuose, renginyje gauna geriausią vietą“.
Thomas Wrede, „SES“ priėmimo sistemų viceprezidentas, pridūrė, kad: „Palydovas yra puikus būdas paskirstyti šias naujas vaizdo rūšis, nes gali valdyti didžiulius duomenų kiekius, paskirstydamas juos žemės tinklams. Be to, technologijų standartai, tokie kaip SAT>IP, ne tik leidžia žiūrovams namuose pasirinkti įrenginį – televizoriaus ekraną, planšetinį kompiuterį ar virtualios realybės įrangą – dabar jie gali pasirinkti ir mėgstamą žiūrėjimo poziciją“.